Home News POLSKA BUDOWLANKA NA TARGACH W DUBAJU
POLSKA BUDOWLANKA NA TARGACH W DUBAJU
0

POLSKA BUDOWLANKA NA TARGACH W DUBAJU

0
0

Polskie firmy budowlane zaprezentowały ofertę na jednej z najważniejszych imprez branżowych na świecie – The Big 5. Obok niemal 40 polskich wystawców znalazło się polskie stoisko informacyjno-promocyjne przygotowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Po targach w Kijowie, Moskwie, Stambule, Ałmaty, Mińsku oraz Baku polski sektor budowlany zaprezentował się na dubajskim The Big 5. Udział w imprezie zapowiedziało 2600 wystawców z 64 państw świata. Wśród nich znalazło się 39 polskich firm z takich podsektorów jak: oświetleniowy, wykańczania wnętrz, okien i drzwi, a także rozwiązań smart home. Polscy przedsiębiorcy zainteresowani rynkiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich od zeszłego roku mogą liczyć na wsparcie Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Dubaju.

Jak podkreśla kierownik biura Moneer Faour, budownictwo to sektor, na który rząd ZEA przeznacza największy budżet. Z kolei tempo rozwoju krajowej infrastruktury nadaje Dubaj – gospodarz Światowej Wystawy w 2020 r. Faour zaznacza, że pomimo znacznego nasycenia rynku polskie firmy wyspecjalizowane w wykańczaniu budowli mają szansę zaistnieć z produktami nowej generacji – Intensywna budowa wieżowców mieszkaniowych i hoteli, biurowców, osiedli domów jednorodzinnych, oraz obiektów przemysłowych będzie trwać przez kolejne lata. Zauważamy nowe trendy w wykańczaniu budowli i jakości materiałów do wykończenia wnętrz, więc istnieje tu spory potencjał dla polskich producentów.

Szefowa zespołu PAIH ds. EXPO 2020 Monika Dyląg-Sajór tłumaczy, że targi nie tylko promują polski sektor przed Wystawą, ale pozwolają firmom „rozpoznać grunt” i zainicjować pierwsze kontakty z kontrahentami. Przypomina o też o możliwości udziału w procedurach przetargowych prowadzonych przez organizatora EXPO –  Zachęcamy do korzystania z internetowej platformy przetargowej, gdzie przedsiębiorcy znajdą informacje o wszystkich postępowaniach. Dodaje, że już w pierwszym kwartale przyszłego roku ruszy przetarg na budowę polskiego pawilonu narodowego.

Międzynarodowe targi The Big 5 odbyły się w dniach 26-29 listopada 2018 r. w Dubai World Trade Centre. Polskie stoisko informacyjno-promocyjne zostało zorganizowane w ramach Branżowego Programu Promocji Budowa i wykańczanie budowli (poddziałanie 3.3.2).

open