Home Architecture Design APA WOJCIECHOWSKI MA 25 LAT!
APA WOJCIECHOWSKI MA 25 LAT!
0

APA WOJCIECHOWSKI MA 25 LAT!

0
0

18 października br. architekci z APA Wojciechowski wraz z przyjaciółmi świętowali 25-lecie działalności na rynku oraz inaugurację nowej siedziby biura, znajdującej się na warszawskiej Pradze. – Polska obchodzi właśnie 100-lecie niepodległości, a 25% tego czasu jest nasze. Dokładnie 25 lat temu została powołana spółka, która potem, po różnych przekształceniach, stała się APA Wojciechowski – odnotował w przemówieniu twórca pracowni, architekt Szymon Wojciechowski.

APA Wojciechowski jest jedną z największych i najprężniej działających pracowni architektonicznych w Polsce. Świadczą o tym sukcesy w konkursach architektonicznych oraz realizacje projektów, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Rosji, na Ukrainie czy w Sudanie Południowym. – Przeszliśmy długą, ciekawą, trudną, ale piękną drogę – podsumował podczas jubileuszowego wieczoru prezes Szymon Wojciechowski, pracujący w zawodzie od 35 lat. Architekt podkreślał też, że jego największym, najważniejszym i jednocześnie najbardziej udanym projektem jest pracownia APA Wojciechowski.

Kamionkowska 32
25. urodziny architekci z APA Wojciechowski świętowali w nowej siedzibie otwartej w tym roku. Zarząd pracowni zdecydował się stworzyć centralny odział przy ulicy Kamionkowskiej w Warszawie. Nowoczesne biuro o powierzchni 1200 mkw. zlokalizowane jest na czterech kondygnacjach i zapewnia wysoki komfort pracy ponad stu projektantom. Architekci pragnęli stworzyć w nowej siedzibie przyjazne miejsce pracy. Warto tu wspomnieć, że nowa siedziba mieści się w zrewitalizowanym budynku „Praga 306” – historycznym produkcyjnym obiekcie datowanym na 1914 rok.

Pomimo licznie przybyłych gości spotkaniu towarzyszyła kameralna atmosfera. W przekształconych przestrzeniach biurowych na uczestników czekały interesujące atrakcje, a w zabytkowym patio zaaranżowano stoliki do kameralnych rozmów, food-trucki oraz open bar. Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego, a dokładniej dwóch – jeden był urodzinowy, a drugi z okazji otwarcia nowej siedziby. Uroczystości 25-lecia pracowni APA Wojciechowski towarzyszyła wystawa autorskich prac architektów pt. APA – ART, gdzie projektanci zaprezentowali gościom m.in. swoje rysunki, obrazy, grafiki, fotografie oraz zaprojektowane przedmioty użytkowe. – Rysunek jest dla mnie formą zapisu doświadczenia miejsc i sytuacji, ale też sposobem na opowiedzenie o tym innym – mówi Beata Gula, która przedstawiła szkicownik z podróży m.in. po Polsce i Włoszech. O pracy w biurze opowiada: – Relacje w Apie opierają się na zaufaniu: zawodowo – do naszego doświadczenia, i osobiście – w naszą odpowiedzialność za powierzone zadania.

Redakcja „Buildera” gratuluje zespołowi APA Wojciechowski niezwykłych osiągnięć podczas 25 lat działalności i życzy kolejnych sukcesów projektowych.

open