Home News V EDYCJA KONFERENCJI KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2018
V EDYCJA KONFERENCJI KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2018
0

V EDYCJA KONFERENCJI KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2018

0
0

30 listopada br. w Gdańsku odbyła się V edycja konferencji Konstrukcje Budowlane 2018.  Po długiej selekcji ciekawych konstrukcyjnie budynków znajdujących się na terenie Polski, na tegoroczny warsztat wybrany został budynek Muzeum II Wojny Światowej – nowy symbol miasta Gdańsk.

Podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchali wykładów dotyczących projektów kubaturowych na przykładach Europejskiego Centrum Solidarności i warszawskiej Rotundy PKO, minimalnego zbrojenia konstrukcji żelbetowych, rozwoju analiz MES czy dowiedzieli się czym jest specustawa mieszkaniowa i jakie wypływają z niej wnioski.

Wykłady poprowadzili praktycy, biorący udział w budowie muzeum, ale również wybitni specjaliści i niekwestionowane autorytety, jak znani Państwu prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski, prof. dr hab. inż. Michał Knauff oraz mgr inż. Wiesław Bocheńczyk.

Przedstawione zostały aż cztery prelekcje traktujące o sprawach konstrukcji Muzeum II WŚ. Referat arch. Jacka Droszcza z gdyńskiego studia Kwadrat, o architekturze budynku, wykład o skomplikowanej konstrukcji budynku muzeum, autorstwa inż. Pawła Gębki i inż. Krzysztofa Pelweckiego – konstruktorów z wrocławskiej pracowni PG-Projekt oraz prezentacja inż. Urszuli i Huberta Tomczaków z firmy Soletanche.

Kontynuując tradycję konferencji i w tym roku, uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w nietypowej wycieczce po muzeum i poznać tajniki jego konstrukcji. Całość opatrzona została komentarzem twórców odpowiedzialnych za ostateczny kształt budynku.

W V edycji konferencji wzięło udział ponad 120 uczestników z całej Polski, a wśród nich konstruktorzy, architekci, inżynierowie budowy, osoby związane z branżą budowlaną, pasjonaci konstrukcji oraz studenci kół naukowych. Wybór Muzeum II Wojny Światowej, wg wyników ankiet przeprowadzonych wśród uczestników, okazał się sukcesem.

Wszystkim prelegentom oraz uczestnikom Konstrukcji Budowlanych 2018 serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Instytut PWN już dziś pragnie zaprosić Państwa do udziału w następnej edycji konferencji.

open