Home News HiKOKI MULTI VOLT
HiKOKI MULTI VOLT
0

HiKOKI MULTI VOLT

0
0

Polski oddział firmy HiKOKI wprowadza do sprzedaży gamę elektronarzędzi pod nazwą Multi Volt. Jest to całkowicie nowa platforma elektronarzędzi akumulatorowych o napięciu 36V, zasilana nowatorskimi dwunapięciowymi akumulatorami 36V/18V.

Nowe akumulatory Multi Volt zostały tak opracowane, aby napięcie zasilania 18 lub 36 V mogło być zastosowane zarówno w nowych konstrukcjach 36-woltowych, jak i dotychczas wytwarzanych narzędziach 18-woltowych.

Innowacyjny system
Nowe rozwiązanie techniczne polega na systemie połączeń ogniw litowo-jonowych wewnątrz akumulatora. Odpowiednio dla narzędzi 36 V system łączy 2 razy więcej ogniw szeregowo, natomiast dla urządzeń 18 V – równolegle. Co najważniejsze, wybór napięcia dokonywany jest automatycznie przez elektronikę akumulatora Multi Volt. Akumulator rozpoznaje rodzaj elektronarzędzia, a właściwie napięcie, do którego go podłączono. Z punktu widzenia użytkownika jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Użytkownik nie jest zmuszony do dokonywania żadnych dodatkowych czynności typu przełączanie itd. zarówno w akumulatorze, jak i samym narzędziu. Dzięki temu eliminujemy potencjalne pomyłki oraz możliwość uszkodzenia sprzętu. Kolejną cechą nowych akumulatorów Multi Volt jest ich różna pojemność. Wybierając napięcie 36 V, dysponujemy pojemnością 2,5 Ah, zaś w wypadku 18 V – 5,0 Ah. Bardzo istotne są również gabaryty nowych akumulatorów. Wymiary są dokładnie takie same jak dotychczasowe akumulatory 18 V, jedynie waga jest o kilkanaście gramów wyższa. W akumulatorach Multi Volt poprawiono również system chłodzenia. Jest on bardziej wydajny. Dodatkowo w przypadku użycia akumulatora w trybie 36 V z uwagi na niższe natężenie prądu akumulatory te znacznie mniej się nagrzewają. W konsekwencji otrzymujemy znacznie większą żywotność, jak również większą efektywność. Akumulatory Multi Volt oferują moc na poziomie 1080 W.
Podobnie jak wszystkie akumulatory litowo-jonowe HiKOKI (dawniej Hitachi), wytrzymują ponad 1500 cykli ładowania. Współpracują z nową szybką ładowarką model UC18YSL3, która jest w stanie naładować akumulator w 32 min. O poziomie naładowania akumulatora poinformuje nas diodowy wyświetlacz znajdujący się w przedniej części akumulatora.

Bogata oferta
Nowa platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt to przede wszystkim wiertarkowkrętaki DS36DA oraz wersja z udarem DV36DA, szlifierki G3613DA, zakrętarki udarowe WH36DB, klucze udarowe WR36DA oraz WR36DB. Wkrótce do oferty wejdą również młotowiertarki DH36DPA, pilarki C3606DA. Wszystkie wymienione narzędzia dostępne są w dwóch specyfikacjach: zarówno w wersji z akumulatorami i ładowarką, jak również w wersji „zero”, tzn. bez akumulatorów i ładowarki. Urządzenia dostępne są w wyspecjalizowanej sieci dealerskiej
HiKOKI na terenie całego kraju.W chwili obecnej elektronarzędzia Hitachi są dostępne pod nową marką HiKOKI. Obecna na światowych rynkach od 70 lat, a w Polsce od ponad 20, marka Hitachi Koki od jesieni tego roku funkcjonuje na całym świecie pod nazwą HiKOKI. Narzędzia oznaczone nowym logo są dostępne w sklepach od 1 października 2018 roku. Zmiana wpisuje się w strategię międzynarodowego wzrostu firmy, której celem jest zapewnienie rozwoju w blisko 100 krajach na świecie.
Więcej na stronie: www.hikoki-narzedzia.pl

Mateusz Kaczmarski Kierownik Marketingu i Produktu HiKOKI

open