Home News IDENTYFIKACJA MOBILNA W SYSTEMIE RACS 5
IDENTYFIKACJA MOBILNA W SYSTEMIE RACS 5
0

IDENTYFIKACJA MOBILNA W SYSTEMIE RACS 5

0
0

Poza standardowymi metodami identyfikacji, takimi jak karta zbliżeniowa oraz kod PIN, system RACS 5 oferuje możliwość identyfikacji użytkowników za pośrednictwem urządzeń mobilnych (smartfon, tablet). W przypadku tej formy identyfikacji, kod identyfikatora może być przekazany do czytnika za pośrednictwem technologii zbliżeniowej NFC, transmisji radiowej BLE (Bluetooth) lub za pośrednictwem kodu kreskowego QR wyświetlonego na ekranie urządzenia przenośnego.

Logowanie z wykorzystaniem technologii NFC oraz QR wymaga zbliżenia urządzenia mobilnego do czytnika na odległość kilku centymetrów. W przypadku wykorzystania identyfikacji BLE urządzenie mobilne może znajdować się w odległości kilku metrów od czytnika, co umożliwia wykorzystanie tej formy identyfikacji do obsługi wjazdów i bram bez wymogu zbliżania identyfikatora do czytnika. Kod identyfikatora mobilnego przechowywany jest w urządzeniu mobilnym w postaci tzw. klucza elektronicznego REK (Roger Electronic Key). Klucz REK to zaszyfrowany plik zawierający kod identyfikatora użytkownika jak i dodatkowe informacje określające warunki wykorzystania klucza. Klucz taki można utworzyć lokalnie z poziomu aplikacji mobilnej RMK (Roger Mobile Key) lub otrzymać od administratora systemu RACS 5 drogą elektroniczną (np. email).

W ogólnym przypadku użytkownik może posiadać wiele kluczy REK i używać je w zależności od potrzeb do logowania na różnych przejściach lub punktach rejestracji RCP. Identyfikacja mobilna może być stosowana zarówno jako uzupełnienie tradycyjnych metod logowania przy użyciu karty zbliżeniowej/PIN-u jak i zastępować te metody.

Aplikacja RMK dostępna jest w wersji na system Android oraz iOS. W chwili obecnej logowanie mobilne dostępne jest w terminalach MCT88M-IO i MCT80M-BLE (NFC, BLE).

open