Home News EJOT WYZNACZA NOWE STANDARDY
EJOT WYZNACZA NOWE STANDARDY
0

EJOT WYZNACZA NOWE STANDARDY

0
0

EJOT CROSSFIX to opatentowany system mocowania podkonstrukcji fasad wentylowanych – powszechnie stosowanych dziś zarówno w nowych obiektach architektonicznych, jak i w modernizowanych budynkach.

Elewacje wentylowane to te, które charakteryzują się szczeliną powietrzną pomiędzy okładzina elewacyjną a izolacją termiczną, jaka zapewnia swobodny przepływ powietrza i wentylację. Nowy system EJOT to rozwiązanie, które rewolucjonizuje rynek fasad wentylowanych. CROSSFIX został stworzony z myślą o zwiększeniu elastyczności, ułatwieniu montażu oraz podwyższeniu bezpieczeństwa pożarowego i wydajności energetycznej. W dobie dbałości o środowisko, jaka wynika nie tylko z potrzeby spełniania standardów, ale przede wszystkim z ważności tematu ochrony środowiska jako zadania na przyszłość, zrównoważone korzystanie z zasobów środowiska naturalnego jest niezwykle istotne.

Certyfikat Domu Pasywnego
W CROSSFIX podkonstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej i w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku rozwiązań może być stosowana zarówno do poziomego, jak i pionowego montażu profili nośnych. Punkty stałe i przesuwne również mogą być realizowane za pomocą tej samej konsoli. Dzięki temu CROSSFIX zwiększa elastyczność i oszczędza cenny czas podczas realizacji. System jest certyfikowany wg EN-1090-1, co odpowiada standardowi dla domu pasywnego, a dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej posiada wiele zalet. Podkonstrukcja nierdzewna przekonuje wysoką nośnością statyczną, co oznacza, że jest o wiele bardziej odporna niż aluminium, oraz lepszą ochroną przeciwpożarową w porównaniu do powszechnie stosowanych podkonstrukcji aluminiowych (temperatura topnienia stali nierdzewnej jest ponad 2-krotnie wyższa w porównaniu do aluminium). CROSSFIX to także rozwiązanie energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Zużycie energii jest umiarkowane w produkcji podkonstrukcji ze stali nierdzewnej i nie ma takiego wpływu na środowisko, jak w przypadku produkcji podkonstrukcji aluminiowych.

Wydajność energetyczna
W przypadku podkonstrukcji fasadowych, aby uniknąć mostków termicznych, zaleca się stosowanie materiałów o możliwie najniższym przewodnictwie cieplnym. Podczas gdy przewodność cieplna stali nierdzewnej to wartość około 13 W/(mK), dla aluminium wynosi ona od 160 do 220 W/(mK). W rezultacie dzięki systemowi CROSSFIX przy tej samej grubości izolacji uzyskujemy znacznie lepsze wartości współczynnika przenikania ciepła U. Dzięki niskim mostkom termicznym w konstrukcji CROSSFIX blisko wewnętrznej powierzchni ściany zapewniona jest niemal stała temperatura, zbliżona do pokojowej. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko powstawania pleśni i zimnego opadu powietrza. Dzięki CROSSFIX wpływ mostków termicznych w systemie jest znacznie zredukowany.

Kompleksowe rozwiązanie
CROSSFIX to również rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują sprawdzonej jakości oraz kompletnej dostawy wszystkich komponentów z jednego źródła. Dużą wartością dodaną jest serwis EJOT: od schematu montażu po kompleksową dostawę systemu na budowę – łącznie ze sprawdzeniem nośności podłoża poprzez wykonanie prób poligonowych na budowie.

open