Home News BUDMA 2019 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
BUDMA 2019 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
0

BUDMA 2019 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

0
0

Blisko 1000 wystawców targów (wraz z targami WinDoor-tech), kilkaset premier rynkowych, a w tym aż 43 produkty nagrodzone prestiżową nagrodą Złotego Medalu, powierzchnia wystawiennicza równa 10 piłkarskim boiskom, wydarzenia, konkursy, prelekcje, debaty, TRENDY, SPOTKANIA, BIZNES! Od 12 do 15 lutego odbędą się najważniejsze w tej części Europy targi branży budowlanej!

Mocne wejście w budownictwo
Święto branży budowlanej w Poznaniu tym razem rozpocznie się dzień wcześniej, 11 lutego. Wszystko za sprawą Forum Gospodarczego Build 4 Future. To tutaj będzie można porozmawiać o przyszłości branży budowlanej, o perspektywach rozwoju, możliwościach finansowania i inwestycjach. Tematy, które zdominują wydarzenie, podzielono na wewnętrzne i zewnętrzne. Do pierwszych należą: partnerstwo publiczno-prawne, rządowe projekty infrastrukturalne i udział polskich firm oraz budownictwo socjalne. Zewnętrzne zagadnienia obejmują m.in. wsparcie rządowe w ekspansji zagranicznej dla polskich firm (doradztwo, finansowanie), zadania Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz rolę Zagranicznych Biur Handlowych PAIH. Udział w debatach wezmą przedstawiciele administracji państwowej, związków oraz biznesu, a także eksperci branży budowlanej. Szczegółowy program dostępny jest na stronie http://www.build4future.pl

Iglica architektonicznego designu
Pasjonaci architektury i designu powinni zarezerwować sobie termin 13 i 14 lutego 2019, by wziąć udział w D&A – Forum Designu i Architektury. To tutaj, podczas „Debaty architektonicznej” podjęty zostanie temat „Przestrzeń architekta w świetle ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, czy Lex Deweloper?”. Podczas dwudniowego forum wystąpią także światowej sławy twórcy – kreator marki Libeskind Design: Giuseppe Blengini, Emilio Nanni oraz Marcantonio Malerba, którzy przedstawią swój dorobek artystyczny, jak również wskazówki w jaki sposób zarządzać swoimi projektami by osiągnąć sukces. Więcej o forum D&A: http://www.forumdia.pl

Czas na dobry biznes
Tradycyjnie już, organizatorzy targów BUDMA proponują przedstawicielom handlu przyjazd na targi ich pierwszego dnia (12 lutego). Dzień Dystrybutora ma na celu zapewnienie jak najbardziej komfortowych warunków do prowadzenia rozmów biznesowych z wystawcami. Dodatkowym atutem będzie możliwość wzięcia udziału w arcyciekawych warsztatach, prezentujących „z życia wzięte” scenki obsługi wymagających i roszczeniowych klientów, zorganizowane przez specjalistów z Mitura Academy. Uczestnicy otrzymają praktyczne metody zwiększające ich skuteczność w sprzedaży. Scenki, oparte na faktycznych rozmowach w salonach sprzedażowych firm budowlanych , prezentowane będą przez aktorów znanych m.in. z ekranów telewizyjnych.W trakcie intensywnego uczestnictwa w targach nie zabraknie również miejsca na chwile odpoczynku. Specjalnie zaaranżowana Strefa Spotkań w pawilonie nr 3 pozwoli na „naładowanie akumulatorów” przed kolejnymi rozmowami biznesowymi.

Targi BUDMA 2019 mocno międzynarodowe!
Rosnące w ostatnich latach zainteresowanie BUDMĄ ze strony europejskich gości przekłada się na ich frekwencję. Chęć spotkania z wystawcami BUDMY zapowiedzieli kupcy z niemal 30 państw (!), w tym m.in. z: Bułgarii, Czech, Francji, Gruzji, Irlandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Mongolii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii, Tadżykistanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kontynuując (ale nie wyczerpując!) międzynarodowy charakter poznańskich targów, nie można zapomnieć o czołowych redakcjach europejskich magazynów branżowych, które także już dzisiaj potwierdzają swoją wizytę na BUDMIE. Nie ma żadnych wątpliwości, że powodem takiego stanu rzeczy są wystawcy, którzy zdecydowali się z tej międzynarodowej siły skorzystać. Liczna reprezentacja producentów z kilkudziesięciu krajów, sporo rynkowych nowości, przykuwające wzrok imponujące stoiska, a na nich bogata oferta na światowym poziomie – to musi się przekładać na zainteresowanie klientów. Nie ma podstaw, aby sądzić, że w 2019 roku będzie inaczej. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na BUDMĘ, sprawdzając regularnie co ciekawego nas tam czeka.

WinDoor-tech – czas innowacyjnych maszyn
Podczas targów WinDoor-tech w jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych oraz projektanci i przedstawiciele środowisk naukowych. To tutaj prezentowane będą technologie przyszłości i premiery światowych marek. Branża stolarki okiennej to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Na krajowym rynku działa już ponad dwa tysiące producentów okien, którzy stale kreują nowe trendy zaskakując nie tylko rozwiązaniami designerskimi, ale przede wszystkim technologicznymi. Wystawcy WinDoor-tech muszą tym wyzwaniom sprostać. Ich oferta prezentowana na targach musi nie tylko podążać za fantazją producentów okien, ale też wpływać na optymalizację kosztów i automatyzację, a co za tym idzie efektywność produkcji.  WinDoor-tech daje polskim oraz zagranicznym firmom możliwość zaprezentowania coraz bardziej wydajnych i energooszczędnych technologii i przekonania do nich producentów stolarki otworowej wystawiających się w tym samym czasie na targach Budma.

open