Home Builder Exclusive ENERGIA ARCHITEKTURY/ POWERFUL ARCHITECTURE
ENERGIA ARCHITEKTURY/ POWERFUL ARCHITECTURE
0

ENERGIA ARCHITEKTURY/ POWERFUL ARCHITECTURE

0
0

Warszawska Elektrownia Powiśle będzie bohaterką publikacji „Builder Exclusive” w 2019 roku. W wydaniu nie zabraknie znakomitych zdjęć i artykułów opisujących drogę rewitalizacji tej perły XX-wiecznej polskiej architektury. Przybliżony zostanie cały proces realizacji inwestycji, począwszy od koncepcji architektonicznej, a skończywszy na wykończeniu detalu. Z publikacji dowiemy się również, jakie będzie przeznaczenie tego wielofunkcyjnego projektu, jakie korzyści przyniesie finalnemu odbiorcy i miastu oraz jak wpłynie na dzielnicę, w której powstaje.

The main subject of the 2019 edition of Builder Exclusive will be Elektrownia Powiśle. The edition will include splendid photographs and articles describing the revitalisation of this pearl of 20th-century Polish architecture. The entire investment implementation process will be presented, starting from the architectural concept and ending with the finishing touches. Readers will also learn what the purpose of this multifunctional facility will be, what benefits it will bring to the final user and the city, and how it will affect the district in which it is located.

Oferta Elektrowni Powiśle doskonale wpisuje się w koncepcję leisuretainmentu – czyli połączenia wypoczynku, rozrywki i handlu. W zrewitalizowanych wnętrzach przedwojennej Elektrowni swoje miejsce znajdą projektanci, designerzy, sklepy typu pop-up i concept store, światowe marki jeszcze nieobecne w Polsce czy też rodzime – zarówno niszowe, jak i te dobrze już znane – w nowej, zaskakującej odsłonie. Wspólnie stworzą unikatowe miejsce, które klimatem przypominać będzie europejskie ulice handlowe idealnie obrazujące trend slow shopping i slow fashion – niespiesznych zakupów w duchu modowego minimalizmu.

Projekt i koncepcję architektoniczną Elektrowni Powiśle opracowali eksperci z APA Wojciechowski Architekci, a generalnym wykonawcą jest firma PORR Polska.

Rewitalizacja przedwojennej Elektrowni Powiśle sprawi, że zacznie ona na nowo tętnić życiem. Połączenie odnowionych historycznych elementów, np. łuków, kolumn wspierających, pomostów, z zupełnie nową architekturą nada temu miejscu unikatowy charakter. Zabytkowe budynki wraz z nowymi stworzą harmonijną przestrzeń, idealną do pracy, wypoczynku i życia. Zarówno warszawiacy, jak i turyści odnajdą tu wszystko to, co w Powiślu najpiękniejsze – mówi architekt Marcin Grzelewski z APA Wojciechowski Architekci.

W strefie gastronomicznej, ulokowanej w zrewitalizowanej przestrzeni historycznej, funkcjonować będzie kilkadziesiąt różnorodnych konceptów kulinarnych, w tym m.in. 18 restauracji w międzynarodowej strefie food hall i 10 dodatkowych lokali restauracyjnych z pełną obsługą kelnerską. Na drugim piętrze znajdzie się pierwszy w Polsce koncept Beauty Hall oferujący kompleksową ofertę z sektora beauty and wellness. Beauty Hall zajmie 1500 mkw. rewitalizowanej części dawnej Elektrowni i wypełni się salonami kosmetycznymi, fryzjerskimi, strefą masażu oraz SPA i wyspecjalizowanymi butikami oferującymi usługi pielęgnacji ciała. Starannie wyselekcjonowane marki i wykwalifikowana kadra w połączeniu z unikatową koncepcją przestrzeni oraz wyjątkowym wzornictwem zapewnią holistyczne podejście do ciała i duszy. Na terenie dawnej Elektrowni Warszawskiej powstanie także ok. 100 luksusowych loftowych apartamentów na wynajem. Dopełnieniem wielofunkcyjnego projektu Elektrownia Powiśle będą trzy nowoczesne biurowce klasy A oraz butikowy hotel z ofertą dedykowaną zarówno gościom biznesowym, jak i turystom, którzy poszukują czegoś więcej, niż tylko miejsca na nocleg.

– Bardzo się cieszymy z nawiązania współpracy z „Builder Exclusive”. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z wydawcą i wszystkimi uczestnikami realizacji projektu Elektrowni Powiśle odsłonimy nieznane dotąd kulisy pracy, tworząc zbiór, który stanie się źródłem informacji tak dla pasjonatów, jak i ekspertów architektury – mówi Brian Patterson, założyciel White Star Real Estate.

Elektrownia Powiśle, dzięki swojemu położeniu w pobliżu bulwarów wiślanych, stanowiących od kilku lat centrum wydarzeń i miejsce wypoczynku, doskonale wpisze się w obraz tej części miasta oraz odpowie na potrzeby młodych, dynamicznych mieszkańców Warszawy. Znajdą się tutaj bary z zachwycającym widokiem na całe Powiśle oraz panoramę miasta, a także place miejskie, które staną się przestrzenią dla koncertów, wystaw, pokazów mody, kina letniego i wielu innych wydarzeń artystycznych. Prace wydawnicze już się rozpoczynają. Z początkiem nowego roku, za naszym pośrednictwem, będzie można poznać kulisy powstawania tej wyjątkowej inwestycji.

– Nawiązanie współpracy z Tristan Capital Partners i White Star Real Estate jest dla nas dużym wyróżnieniem. Jestem przekonany, że razem opracujemy publikację, która ciekawie i zarazem merytorycznie przedstawi proces odbudowy tego niezwykłego miejsca oraz pokaże niespotykany potencjał uczestników procesu realizacji projektu – mówi Adam Kisiołek, Project Manager, „Builder Exclusive”.

Fotografie do publikacji na specjalne zamówienie wydawcy i inwestora wykonał nestor polskich fotografów architektury oraz uznany artysta, Juliusz Sokołowski. Twórczość Sokołowskiego wyróżnia fakt, iż nie stylizuje on rzeczywistości, bo jak sam mówi: „Rzeczywistość dla fotografa jest zawsze zaskakująca i piękna. Fotograf nie powinien hierarchizować, co jest lepsze, ładniejsze – wszystko jest tak samo ważne”.

Publikacja zostanie opracowana w języku polskim oraz angielskim. Dystrybuowana będzie bezpłatnie w Polsce oraz za granicami kraju.

„Builder Exclusive”– specjalna publikacja przedstawiająca starannie wyselekcjonowane obiekty, które mogłyby zainspirować architektów, wykonawców oraz inwestorów. Wydanie w pełni dedykowane realizacji Elektrowni Powiśle pokazuje, że dostępne na rynku rozwiązania technologiczne dają architektom oraz inwestorom ogromne możliwości twórcze.

 

open