Home News OBSŁUGA POKOJU HOTELOWEGO W SYSTEMIE RACS 5
OBSŁUGA POKOJU HOTELOWEGO W SYSTEMIE RACS 5
0

OBSŁUGA POKOJU HOTELOWEGO W SYSTEMIE RACS 5

0
0

W ramach systemu RACS 5 wprowadzono do oferty specjalizowany kontroler dostępu przeznaczony do obsługi pokojów hotelowych. Kontroler ten nosi oznaczenie MC16-HRC i jest odmianą standardowego kontrolera dostępu MC16-PAC, w którym udostępniono dodatkowe funkcje przeznaczone do sygnalizacji typowych usług hotelowych oraz sterowania automatyką pokoju.

Obsługę pokoju hotelowego kontroler realizuje we współpracy z czytnikiem korytarzowym (MCT82M-IO-HR), kieszenią na kartę (MCT82M-IO-CH) oraz dotykowymi panelami funkcyjnymi (MCT82-FK-HR). System umożliwia sterowanie i sygnalizację usług: zamówienie bufetu, zamówienie pomocy do bagażu, zamówienie sprzątania, wezwanie pomocy, wezwanie obsługi oraz sygnalizację nie przeszkadzać. Sygnalizacja usług hotelowych oraz stanów automatyki może być na bieżąco monitorowana z poziomu programu zarządzającego VISO.

Czytnik korytarzowy posiada cztery wskaźniki LED przeznaczone do sygnalizacji wybranych usług hotelowych oraz przycisk dzwonka. System rozpoznaje kod karty włożonej do kieszeni i w zależności od jej uprawnień załącza zasilanie elektryczne pokoju i inne urządzenia lub usługi dostępne w pokoju. Przyciski funkcyjne na panelach dotykowych są zwykle wykorzystywane do sterowania oświetleniem, w tym scenami świetlnymi, oraz sterowania sygnalizacjami hotelowymi.

Kontroler MC16-HRC oferowany jest w 4 wersjach, które umożliwiają obsługę od 1 do 4 pokojów. Terminale serii MCT przeznaczone do instalacji w pokoju są również dostępne w wersji podtynkowej ze szklanym panelem frontowym, co gwarantuje ich wysoką trwałość i estetykę.

Ze względu na wymagania bezpieczeństwa urządzenia systemu RACS 5 wykorzystywane w hotelach są oferowane wyłącznie w wersji z obsługą szyfrowanych sektorów pamięci kart MIFARE®.

open