Home Aktualności BAU 2019 – ŚWIATOWE I WIODĄCE TARGI ARCHITEKTURY, MATERIAŁÓW I SYSTEMÓW
BAU 2019 – ŚWIATOWE I WIODĄCE TARGI ARCHITEKTURY, MATERIAŁÓW I SYSTEMÓW
0

BAU 2019 – ŚWIATOWE I WIODĄCE TARGI ARCHITEKTURY, MATERIAŁÓW I SYSTEMÓW

0
0

BAU 2019 był kolejnym rekordowym wydarzeniem. Po raz pierwszy na łącznej powierzchni wystawienniczej 200 000 mkw. 2 250 wystawców (2017: 2 120) z 45 krajów zaprezentowało swoje produkty i rozwiązania dla budownictwa. Liczba gości wyniosła 250 000, z czego liczba odwiedzających z zagranicy osiągnęła kolejny rekord: 85 000 (2017: 80 500) z ponad 150 krajów.

Foto: Messe München

Dane te umacniają status BAU targów jako “Światowych i Wiodących Targów Architektury, Materiałów i Systemów”. Przy liczbie 70 000 uczestników, co czwarty odwiedzający pochodził z obszarów architektury, inżynierii i planowania.Wiceprezes Zarządu Reinhard Pfeiffer był bardzo zadowolony z sukcesu targów BAU 2019: “Wyraźne zainteresowanie odwiedzających automatyzacją budynków i działem informatycznym BAU IT pokazuje, że tematyka cyfryzacji zyskuje na popularności i przejmuje stopniowo także sektor budowlany. Stąd będziemy coraz bardziej skupiać się na cyfrowej transformacji.”

Reprezentujący wystawców Dieter Schäfer, Prezes Rady Doradczej Wystawców BAU również był zadowolony z wyników: “Dla wystawców BAU 2019 to bardzo udane targi. A złożyły się na to dwa główne powody. Po pierwsze wysoka jakość odwiedzających i ich coraz bardziej międzynarodowy charakter. A po drugie fakt, że Targi Monachijskie zaoferowały dodatkową przestrzeń wystawową rozwijając jeszcze bardziej bogatą tematykę ujętą na BAU.”
To, jak bardzo wystawcy byli zadowoleni z BAU 2019, widać również dzięki wynikom badania opinii przeprowadzonej przez badaczy Gelszus. 97 procent ankietowanych wystawców oceniło targi jako “doskonałe do dobrych”. 95 procent stwierdziło, że BAU to wiodące targi branżowe. 94 procent wystawców dało najwyższe oceny za jakość odwiedzających, a 92 procent dało taką samą ocenę za międzynarodowy udział odwiedzających. Na pytanie, jak postrzegają obecną sytuację ekonomiczną ich branży, 94 procent wystawców oceniło ją od “doskonała do ​​dobrej” (2017: 91 procent).

Wśród odwiedzających spoza Niemiec dominowali sąsiedzi, czyli Austriacy, Szwajcarzy i Włosi.  Duży wzrost odnotowali też goście z Federacji Rosyjskiej, Chin a także z Polski.

W celu zwiększenia znaczenia cyfryzacji w sektorze budowlanym Targi zaprezentowały digital-BAU, nową koncepcję opracowaną we współpracy z Niemieckim Stowarzyszeniem Programowania w Budownictwie (BVBS).  Kolejna odsłona digital-BAU będzie już miała miejsce jako osobna impreza w Kolonii w dniach 11-13.02.2020 r.

Nową sekcją wystawy i kluczowym tematem na tegorocznym BAU były technologie budowlane i światło, zaprezentowane w hali C2. Chodziło o pokazanie różnych zastosowań w domu i w biurze, a także wpływu oświetlenia na architekturę. Architekci mogli zobaczyć szeroki zakres rozwiązań dających znaczne korzyści obiektom budowlanym.

Targi BAU 2019 zostały oficjalnie otwarte przez Gunthera Adlera, sekretarza stanu w Niemieckim
Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Wspólnoty (BMI). W swoim przemówieniu podkreślił zarówno wysoki status branży budowlanej, jak i samych targów: “BAU 2019 to najważniejsza wizytówka możliwości niemieckiego i międzynarodowego budownictwa. Tutaj niemiecki sektor budownictwa pokazuje swoją doskonałą siłę innowacji”.

Pod hasłem “Łączymy, maksymalizujemy, inspirujemy” Cyfrowa Wioska (Digital Village) w hali  C5 po raz pierwszy pokazała cyfrowe inicjatywy branży budowlanej wraz z najnowszymi osiągnięciami oprogramowania. Również start-upy miały możliwość przedstawienia tam swoich koncepcji biznesowych. W ramach digital-BAU 2020 Digital Village przygotowuje się do drugiego pokazu.

Następna edycja targów BAU będzie miała miejsce w dniach 11-16 stycznia 2021 w Monachijskim Centrum Targowym.

Więcej informacji o targach BAU 2019:

www.bau-muenchen.com

http://mag.bau-muenchen.com

https://www.facebook.com/BAUMuenchen

https://twitter.com/BAU_Muenchen

linkedin.com/company/baumuenchen

O targach BAU

BAU, Światowe Wiodące Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych to największe i najważniejsze wydarzenie branży. Kolejna edycja targów BAU odbędzie się od 11 do 16 stycznia 2021 r. w Monachijskim Centrum Targowym. Oczekiwanych będzie około 2.250 wystawców z 45 krajów, jak również 250.000 odwiedzających z całego świata.

Na powierzchni 200.000 m² – od lat powierzchnia targów jest całkowicie zarezerwowana – w 18 halach targowych targi BAU prezentują architekturę, materiały i systemy dla budownictwa mieszkalnego, przemysłowego, użytkowego oraz wnętrz. Co dwa lata targi skupiają liderów branży. Cała wystawa jest podzielona tematycznie.

Targi BAU są skierowane do wszystkich, którzy zajmują się planowaniem, jak również budową i eksploatacją wszelkiego rodzaju budynków. Dzięki udziałowi 70.000 planistów targi BAU są jednocześnie największym na świecie wydarzeniem dla architektów i inżynierów.

Ofertę targów dopełniają liczne, atrakcyjne wydarzenia programu ramowego, w tym wyjątkowe fora z ekspertami z całego świata.

Targi Monachijskie Messe München

Międzynarodowe Targi Monachijskie – Messe München są jednym z wiodących organizatorów targów na świecie, organizując ponad 50 własnych wystaw specjalistycznych dla dóbr kapitałowych, towarów konsumpcyjnych i nowych technologii. Na ponad 200 wystawach organizowanych na Terenach Targowych w Monachium, w ICM – International Congress Center München, w MOC Veranstaltungscenter München, jak również poza granicami Niemiec rocznie udział bierze ponad 50.000 wystawców i około 3 miliony odwiedzających. Wraz z zależnymi spółkami, Messe München organizuje targi w Chinach, Indiach, Brazylii, Rosji, Turcji, RPA, Nigerii, Wietnamie i Iranie. Dzięki sieci spółek handlowych w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej, jak również dzięki 70 zagranicznym przedstawicielstwom, zajmującymi się obsługą ponad 100 krajów, Messe München są obecne na całym świecie.

 

open