Home News BENTLEY SYSTEMS: KONKURS YEAR IN INFRASTRUCTURE 2019
BENTLEY SYSTEMS: KONKURS YEAR IN INFRASTRUCTURE 2019
0

BENTLEY SYSTEMS: KONKURS YEAR IN INFRASTRUCTURE 2019

0
0

Bentley Systems zaprasza do zgłaszania nominacji  do konkursu Year in Infrastructure 2019.  Zwycięzcy zostaną wybrani i ogłoszeni podczas konferencji  Year in Infrastructure 2019 w Singapurze. EXTON, Pa., USA – 27 lutego 2019 r. – Bentley Systems, Incorporated, światowy lider specjalizujący się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie oprogramowania do projektowania, budowy i eksploatacji infrastruktury, ogłosił dziś rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Year in Infrastructure 2019.

Nagrody, przyznawane przez niezależne jury złożone z ekspertów branżowych, są dowodem uznania dla projektów infrastrukturalnych wykorzystujących cyfrowe innowacje, które usprawniają realizację projektu i/lub zwiększają wydajność majątku trwałego.

Uroczystość wręczenia nagród Year in Infrastructure stanowi integralną część dorocznej konferencji Year in Infrastructure organizowanej przez firmę Bentley. Ostateczny termin zgłaszania nominacji upływa 30 kwietnia 2019 roku.

Rozwój BIM poprzez zastosowanie Digital Twins(„cyfrowe bliźniaki”) to główny temat tegorocznej konferencji, która odbędzie się między 21 a 24 października w Singapurze w Centrum Wystawowym i Konferencyjnym Marina Bay Sands. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się w trakcie konferencji.

Zapraszamy wszystkich użytkowników oprogramowania firmy Bentley do zgłaszania swoich projektów do konkursu Year in Infrastructure, niezależnie od etapu, na jakim znajduje się dany projekt – może to być projekt w fazie wstępnej/koncepcyjnej, projektowania, budowy lub eksploatacji. Troje finalistów wybranych z każdej kategorii wygra wyjazd do Singapuru i weźmie udział w konferencji Year in Infrastructure 2019, jako goście firmy Bentley Systems. W ramach konferencji finaliści zaprezentują swoje projekty przed jurorami, liderami branży i ponad setką przedstawicieli mediów.

Każdy projekt nominowany do konkursu pozwala zdobyć znaczące i cenne światowe uznanie w branży infrastruktury. Dzięki konkursowi Year in Infrastructure uczestnicy mogą:

• zdobyć światowe uznanie dzięki uwzględnieniu ich projektów infrastrukturalnych w katalogu Infrastructure Yearbook firmy Bentley, który udostępniany jest w wersji drukowanej i cyfrowej mediom, instytucjom rządowym i ekspertom branżowym z całego świata. Projekty wszystkich zwycięzców i finalistów zostaną opublikowane na stronie bentley.com
• zwiększyć swoją konkurencyjność dzięki zaprezentowaniu obecnym i potencjalnym klientom korzyści, jakie mogą odnieść dzięki wykorzystaniu cyfrowych innowacji,
• zdobyć uwagę światowych mediów oraz otrzymać wsparcie od zespołu firmy Bentley w zakresie marketingu i promocji ich projektu w mediach.

W konkursie Year in Infrastructure 2019 nagradzane są osiągnięcia w zastosowaniu cyfryzacji („Going Digital”) w następujących18 kategoriach:
• Modelowanie budowy 4D
• Mosty
• Budynki i zespoły budynków
• Infrastruktura sieciowa
• Cyfrowe miasta
• Inżynieria geotechniczna
• Produkcja
• Górnictwo i inżynieria morska
• Energetyka
• Realizacja projektów
• Kolej
• Modelowanie rzeczywistości
• Drogi i autostrady
• Wydajność drogowego i kolejowego majątku trwałego
• Inżynieria budowlana
• Wydajność majątku trwałego infrastruktury sieciowej i przemysłowej
• Zakłady uzdatniania wody i oczyszczalnie ścieków
• Sieci wodociągowe, kanalizacyjne i burzowe

Ponadto projekty reprezentujące misję firmy Bentley dotyczącą rozwoju infrastruktury, a zarazem wykraczające poza zakres poszczególnych kategorii, mogą ubiegać się o wyróżnienia specjalne, dotyczące takich obszarów jak:

• Postęp w wykorzystaniu cyfrowych bliźniaków w realizacji projektów (Project Digital Twins) – dla projektu wykorzystującego cyfrowe bliźniaki do uzyskania przydatnych informacji, takich jak zrozumienie wpływu zmian i alternatyw projektowych, lub wskazania problemów z jakością danych projektu, w celu wydajniejszej współpracy z większym zespołem projektowym lub modelowania wydajności projektu i jego konstrukcji.

• Postęp w wykorzystaniu cyfrowych bliźniaków w zapewnieniu wydajności majątku trwałego (Performance Digital Twins) – dla projektu wykorzystującego cyfrowe bliźniaki majątku trwałego infrastruktury operacyjnej, do uzyskania przydatnych informacji umożliwiających zwiększenie wydajności eksploatacyjnego majątku trwałego – przepustowości, bezpieczeństwa, zgodności, konserwacji – w celu oceny względnego wpływu różnych strategii operacyjnych, przeprowadzenia szkoleń personelu operacyjnego lub wsparcia zdalnej obsługi majątku trwałego.

• Postęp w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i wytrzymałości dla projektu, lub dla infrastrukturalnego majątku trwałego, który funkcjonuje z myślą o bardziej zrównoważonym rozwoju (mniejszej emisji CO2, lepszym wykorzystaniu energii odnawialnej, mniejszym negatywnym wpływie na środowisko) lub większej wytrzymałości (możliwości przetrwania katastrof naturalnych lub spowodowanych przez człowieka i powrotu do stanu poprzedniego, zdolności adaptacji do zmieniających się warunków).

Aby uzyskać więcej informacji na temat konkursu Year in Infrastructure lub aby nominować projekt, przejdź do strony nagród Year in Infrastructure.

Obejrzyj jednominutowy film na temat procesu zgłaszania projektów.

Informacje o konferencji Year in Infrastructure firmy Bentley Systems
Konferencja Year in Infrastructure organizowana przez Bentley Institute to międzynarodowe spotkanie osób z kadry kierowniczej firm zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją infrastruktury, którego głównym tematem są najlepsze praktyki i technologie wspierające cyfryzację („Going Digital”). Konferencja ta uznawana jest na całym świecie za wiodące forum dyskusyjne dotyczące bieżących priorytetów i możliwości, które mają wpływ na branżę zajmującą się infrastrukturą. Uczestnicy mają możliwość wysłuchania wystąpień liderów innowacji, uczestniczenia w forach i dyskusjach, a także zdobycia informacji o technologiach i najlepszych praktykach, które kształtują przyszłość realizacji i działania infrastruktury.

Informacje o firmie Bentley Systems
Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu inżynierom, architektom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania do projektowania, budowy i eksploatacji infrastruktury. Oprogramowanie inżynierskie i aplikacje BIM oparte na platformie MicroStation firmy Bentley oraz jej usługi cyfrowych bliźniaków oparte na rozwiązaniach w chmurze zapewniają rozwój w zakresie realizacji projektów (ProjectWise) i wydajności majątku trwałego (AssetWise) infrastruktury transportowej i innych obiektów publicznych, usług komunalnych, instalacji przemysłowych i wydobywczych oraz obiektów handlowych i instytucjonalnych.

Firma Bentley Systems zatrudnia ponad 3500 pracowników, generuje roczne przychody w wysokości 700 milionów dolarów w 170 krajach, a od 2012 roku zainwestowała ponad 1 miliard dolarów w badania, rozwój i przejęcia. Od założenia w 1984 r. firma pozostaje w większości własnością pięciu braci Bentley. Udziały w firmie Bentley są dostępne na zaproszenie na giełdzie NASDAQ Private Market; partner strategiczny Siemens AG zgromadził mniejszościowy pakiet akcji bez prawa głosu. www.bentley.com

Nazwa Bentley, logo Bentley, AssetWise, MicroStation i ProjectWise są zastrzeżonymi lub niezastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami usług firmy Bentley Systems, Incorporated lub jednej z należących do niej w całości bezpośrednich lub pośrednich spółek zależnych. Wszystkie pozostałe marki i nazwy produktów są znakami towarowymi należącymi do poszczególnych właścicieli.

 

 

 

open