Home Aktualności WIŚNIOWSKI PARTNEREM GALI MOCARTY RMF CLASSIC 2018
WIŚNIOWSKI PARTNEREM GALI MOCARTY RMF CLASSIC 2018
0

WIŚNIOWSKI PARTNEREM GALI MOCARTY RMF CLASSIC 2018

0
0

4 marca w domu handlowym VitkAc w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród MocArty RMF Classic 2018. Była to IX edycja wydarzenia, podczas którego wyłoniono zwycięzców w kategoriach: Człowiek Roku 2018 – Janusz Gajos, Wydarzenie Roku 2018 – Sukces filmu „Kler”, Muzyka Filmowa Roku 2018 – Marcin Masecki, „Zimna wojna”, Rzecz z Klasą Roku 2018 – Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

W tym roku nagroda specjalna „Bo wARTo!”, trafiła w ręce znakomitej aktorki filmowej i teatralnej Joanny Kulig za wykonanie piosenki „Dwa serduszka, cztery oczy” w nominowanym do Oscara filmie „Zimna Wojna”, Pawła Pawlikowskiego.

Zwyciężczyni zdobyła roczną opiekę medialną radia RMF Classic oraz 10 tysięcy euro. Aby wziąć udział w konkursie „Bo wARTo!”, nominowani muszą spełnić dwa warunki, mianowicie nie mogą oni ukończyć 39. roku życia, a także muszą na przestrzeni kilku ostatnich lat pracy zawodowej wyróżnić się wyjątkowymi osiągnięciami w swojej dziedzinie.

Joanna Kulig to jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek teatralnych i filmowych młodego pokolenia. Swoją karierę rozpoczynała jako piosenkarka. W 1998 roku wzięła udział w programie rozrywkowym “Szansa na sukces”, który wygrała. Na dużym ekranie pierwszy raz pojawiła się w debiutanckim filmie Grzegorza Packa “Środa czwartek rano”. Za tę rolę otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni za debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz nagrodę za główną rolę kobiecą na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”. Aktorka zachwyciła swoim talentem również międzynarodową krytykę podczas premiery filmu pt: „Zimna Wojna” w Cannes, który zdobył aż trzy nominacje do Oscara.

Przewodniczącą tegorocznej gali została Kayah, pozostałymi członkami komisji wytypowanej przez redakcję RMF Classic, byli: Kinga Preis, Agnieszka Smoczyńska, Jacek Cygan, Janusz Gajos, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Robert Piaskowski.

Nagrodę „Bo wARTo!” wręczyła Elżbieta Solewska, Menadżer Komunikacji Marketingowej i PR WISNIOWSKI.

Aktorka niestety nie mogła osobiście odebrać wyróżnienia, ale przesłała gościom film video z podziękowaniami.

Warto także wspomnieć o wyjątkowej Nagrodzie Specjalnej, jaką otrzymała Katarzyna Wodecka-Stubbs – córka Zbigniewa Wodeckiego za „Wodecki Twist Festiwal”. Jest to wydarzenie poświęcone pamięci zmarłego przed rokiem artysty.

W części artystycznej MocArtów wystąpiła brytyjska wokalistka i gitarzystka Katie Melua, która zaśpiewała aranże filmowych przebojów ze swojej najnowszej płyty „Ultimate Collection”.

open