Home Aktualności STRABAG I PALISANDER PODPISAŁY KONTRAKT O WARTOŚCI KILKUDZIESIĘCIU MILIONÓW
STRABAG I PALISANDER PODPISAŁY KONTRAKT O WARTOŚCI KILKUDZIESIĘCIU MILIONÓW
0

STRABAG I PALISANDER PODPISAŁY KONTRAKT O WARTOŚCI KILKUDZIESIĘCIU MILIONÓW

0
0

STRABAG wybuduje nowe Centrum Logistyczne spółki PALISANDER. Warta ponad 30 mln inwestycja realizowana jest w Choroszczy pod Białymstokiem. Białostocki PALISANDER, lider polskiego rynku szalunkowego i STRABAG, jedna z największych firm budowlanych w kraju, podpisały kontrakt na początku marca. W ramach umowy na działce przy ul. Zaczerlańskiej w Choroszczy powstanie obiekt o całkowitej powierzchni ponad 7200 m.kw.

Inwestycja w rozwój
Projekt zakłada budowę budynku biurowo-socjalnego, złożonego z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej oraz hali zakładu napraw, magazynów i myjni, a także wiaty odbiorów wraz z infrastrukturą techniczną. Kubatura obiektu to w sumie blisko 50 tys. m. sześciennych, 2000 m.kw powierzchni zajmie część przeznaczona na biura, powstanie też naziemny parking z 78 miejscami postojowymi.

Nieustannie się rozwijamy i powiększamy swój udział w rynku, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę Centrum Logistycznego. Chcemy wykorzystywać najnowsze technologie w zakresie modernizacji i renowacji szalunków, a także poprawić komfort pracy naszych pracowników. Taki rozbudowany obiekt wraz z infrastrukturą na pewno nam w tym pomoże – mówi Sławomir Żubrycki, prezes firmy PALISANDER.

Nowe technologie i miejsca pracy
W zakres realizowanych prac wchodzi również budowa placu składowego o powierzchni 35 tys. m.kw., murów oporowych, zbiorników przeciwpożarowych oraz dwóch podziemnych zbiorników na gaz płynny LNG wraz z instalacją zewnętrzną.

Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do konserwacji szalunków, zamierzamy więc inwestować również w innowacyjne technologie i maszyny – dodaje prezes Żubrycki.

Tak duża inwestycja wiąże się ze wzrostem zatrudnienia, a rekrutacja pracowników do nowego obiektu zacznie się na początku przyszłego roku.  Prace budowlane właśnie ruszają, a ich zakończenie przewidziane jest na początek przyszłego roku.

Builder gratuluje kontraktu zarówno Inwestorowi jak i Wykonawcy!

PALISANDER istnieje od 1993 r. i obecnie jest jedyną firmą ze 100-proc. polskim kapitałem, działającą na rynku szalunkowym. Jako jeden z branżowych liderów, spółka współpracuje ze wszystkimi najlepszymi wykonawcami konstrukcji żelbetowych – działa w zakresie budownictwa kubaturowego, przemysłowego, jak i inżynieryjnego. Zatrudnia blisko 200 osób w swojej siedzibie w Białymstoku i w dwóch oddziałach – w Katowicach i w Swarzędzu pod Poznaniem, za pośrednictwem, których obsługuje rynek całej Polski i krajów ościennych. W swoim dorobku firma PALISANDER ma kilka tysięcy kompleksowo obsłużonych inwestycji, a jakość dostarczanych usług stała się jej priorytetem i wartością dodaną, wyróżniającą ją na tle konkurencji.


STRABAG
jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu blisko 72 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości około 14 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec.Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach.

 

open