Home Builder 4Young Architects ARCHITEKTURA WYZWAŃ – WYZWANIA W ARCHITEKTURZE (DMA W GLIWICACH)
ARCHITEKTURA WYZWAŃ – WYZWANIA W ARCHITEKTURZE (DMA W GLIWICACH)
0

ARCHITEKTURA WYZWAŃ – WYZWANIA W ARCHITEKTURZE (DMA W GLIWICACH)

0
0

13 marca 2019 odbył się  kolejny Dzień Młodego Architekta organizowany przez miesięcznik „Builder”. Tym razem  gościliśmy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Uczestników Dnia Młodego Architekta powitał Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, który wygłosił wykład inauguracyjny pod tytułem Dubaj – architektura wyzwań – wyzwania w architekturze.

Studenci mieli okazję wziąć udział w wykładach prowadzonych przez wybitnych architektów. Arch. Marcin Kościuch, właściciel Ultra Architects Sp. z o.o. wygłosił prelekcję pod tytułem Rzeczy ważne. Arch. Oskar Grąbczewski, właściciel OVO Grąbczewscy Architekci natomiast Outside the box?.  Uczestnicy DMA mogli zdobyć Szkicownik Oskara Grąbczewskiego oraz inne publikacje „Buildera” przydatne dla studentów.

Kolejne wykłady były prowadzone przez inżynierów i architektów reprezentujących największe firmy z branży budowlanej i architektonicznej: Łukasza Strzałkę z Cemex Polska Sp. z o.o., Sławomira Kocura z PreFab & Multicomfort Saint Gobain, Pawła Majchrowskiego z PONZIO Polska Sp. z o.o., Marcina Szostka z WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A oraz Roberta Janiaka z H+H Polska Sp. z o.o. Prelegenci mówili o rozwiązaniach i technologiach w nowoczesnym budownictwie oraz wyzwaniach architektonicznych XXI wieku.

W programie znalazły się także warsztaty z programu ARCHICAD, które poprowadził arch. Paweł Przybyłowicz z WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. Uczestnicy uczyli się między innymi o zaawansowanych sposobach modelowania elementów budynku oraz o współpracy i koordynacji międzybranżowej w ARCHICADzie.

Podczas DMA odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Architects: H+H Polska Sp. z o.o.,  PONZIO Polska Sp. z o.o., Cemex Polska Sp. z o.o., Saint Gobain Building Glass Polska, WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A, WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o., Velux Polska Sp. z o. o., Polbruk SA, Klinkier Przysucha SA. Studenci mogli porozmawiać z architektami, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu.

 

 

 

open