Home News KONKURS CEMEX-TEC AWARD 2019
KONKURS CEMEX-TEC AWARD 2019
0

KONKURS CEMEX-TEC AWARD 2019

0
0

W ramach inicjatywy powołanej po raz drugi przez CEMEX oraz Uniwersystet Tecnológico w Monterrey (Meksyk) będą zbierane projekty konkursowe z całego świata. Do tej pory z realizacji projektów konkursowych skorzystało ponad 22 500 osób. Od początku istnienia konkursu, wzięły w nim udział 32 kraje. W tym roku powstały dwie nowe kategorie konkursowe: Przedsiębiorczość wspólnotowa oraz Skuteczne działanie w partnerstwie.

Centrum Zrównoważonego Rozwoju CEMEX-Tecnologico de Monterrey rozpoczęło nabór zgłoszeń w konkursie o Nagrodę CEMEX-TEC 2019. CEMEX po raz drugi czeka na projekty społeczne nie tylko z Meksyku i Ameryki Łacińskiej, ale z całego świata.

Nagroda CEMEX-TEC Award, która zostanie wręczona już po raz dziewiąty, jest wyróżnieniem dla przedsiębiorców i studentów za opracowanie projektów o istotnym zasięgu oddziaływania w obszarach zrównoważonego rozwoju, innowacji oraz przedsiębiorczości społecznej. W ramach przyznawanych nagród, CEMEX oferuje finansowanie, specjalistyczne warsztaty oraz możliwości nawiązania cennych kontaktów (networking).

Konkurs CEMEX-TEC Award jest podzielony na cztery kategorie o zakresie globalnym: Transformacje społeczne – skierowaną do studentów i absolwentów, mających pomysły w obszarze zrównoważonej transformacji społecznej; Przedsiębiorcy społeczni, skierowaną do przedsiębiorców mających pomysły na rozwiązanie problemów społecznych i pobudzenie systemowej zmiany, o potencjale do przekształcenia ich w biznes społeczny; Przedsiębiorczość wspólnotowa, skierowaną do organizacji, fundacji, spółdzielni lub stowarzyszeń obywatelskich oferujących efektywne projekty z zakresu transformacji społecznej, oraz Skuteczne działanie w partnerstwie, skierowaną do organizacji oferujących projekty o oddziaływaniu społecznym realizowane poprzez partnerstwa wielosektorowe.

W ramach tegorocznego naboru projektów w konkursie CEMEX-TEC Award, ważnym celem było stworzenie, zarówno w Meksyku, jak i globalnie, sojuszu z najważniejszymi podmiotami reprezentującymi obszary ekosystemu przedsiębiorczości i innowacji społecznej. Ashoka, MassChallenge, MakeSense, Unreasonable Mexico, ImpactHub i Disruptivo TV to tylko niektórzy z partnerów, z którymi CEMEX łączy siły w ramach konkursu, aby zwiększyć jego oddziaływanie.

Aby wziąć udział w konkursie, zespoły konkursowe muszą zarejestrować się i przesłać swoje projekty za pośrednictwem strony internetowej Centrum CEMEX-TEC (www.cdcs.com.mx), wskazując odpowiednią kategorię dla swoich zgłoszeń. Termin zgłaszania projektów upływa 31 maja 2019 r.

Dotychczas w konkursie CEMEX-TEC Award zostało nadesłanych 2.272 projektów z 32 krajów, w które zaangażowane było ponad 5.300 osób. 55 zwycięskich projektów w poprzednich edycjach konkursu było realizowanych w Meksyku, a44 w pozostałych częściach świata. Z projektów skorzystało w sumie 22.500 osób.

Aby uzyskać więcej informacji o Nagrodzie CEMEX-TEC i procesie rejestracji, prosimy o kontakt:
www.cdcs.com.mx
Email: premiocemextec@cdcs.com.mx
Facebook: /PremioCEMEXTEC
Telefonicznie: +52 (81) 8358 2000 wew. 5225

open