Home Aktualności SYSTEMY DRZWIOWE: NOWOŚCI PONZIO
SYSTEMY DRZWIOWE: NOWOŚCI PONZIO
0

SYSTEMY DRZWIOWE: NOWOŚCI PONZIO

0
0

Firma Ponzio, jako jeden z liderów wśród systemodawców, zaprezentowała podczas targów BAU w Monachium szereg rozwiązań opracowywanych indywidualnie pod kątem wymagań poszczególnych rynków. W tym wydaniu przedstawiamy najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania w systemach drzwiowych.

Drzwi płaszczowe Ponzio PE78NHI

Produkt bardzo popularny zwłaszcza na rynkach Europy Zachodniej, wyposażony w inteligentne systemy sterowania stolarką aluminiową (kontrola dostępu, siłowniki itp.). Najnowszym wariantem tego systemu są drzwi z płaszczem „pływającym”. Zarówno pod wpływem wysokich, jak i niskich temperatur skrzydło drzwiowe i panel zachowują linię prostą, nie odkształcają się, płynnie otwierają się i zamykają. Ten doskonale funkcjonujący mechanizm działa idealnie dzięki specjalnie zaprojektowanemu profilowi kompensującemu odkształcenia termiczne.

Ponzio SL 1600TT

Dedykowany dla grupy wymagających odbiorców, jest najczęściej stosowanym systemem, który cieszy się ogromną popularnością w całej Europie. Na stoisku prezentowany był model z całkowicie niewidocznym napędem. Elementy napędu (baterie, siłownik, silniki do przesuwu) ukryte są w specjalnie zaprojektowanym słupku centralnym. Osobne silniki przeznaczone są do podnoszenia i przesuwu skrzydła.

System przesuwny Ponzio SL1700

Cechuje się bardzo wysoką szczelnością i łatwością obsługi. Połączono w nim zalety rozwiązań uchylno-przesuwnych (szczelność i izolacja termiczna) oraz podnoszono-przesuwnych (ergonomia użytkowania oraz trwałość). Sposób „domyku” jest tu analogiczny do okien rozwiernych (wysoka szczelność na warunki atmosferyczne). Eliminacja tarcia pionowego podczas przesunięcia skrzydła poprzez jego rozszczelnienie na 8 mm.

Drzwi automatyczne PE78N

Nowa konstrukcja drzwi przesuwnych zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa użytkowania, spełniające wymagania norm PN-EN 16361 i PN-EN 16005:2013. Dzięki zastosowaniu modyfikatorów szklenia od strony zewnętrznej uzyskano możliwość przesuwania płaszczyzny szklenia do wewnątrz pomieszczenia.

open