Home Builder 4Young Engineers KOLEJNY DMI ZA NAMI (2 KWIETNIA, POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA)
KOLEJNY DMI ZA NAMI (2 KWIETNIA, POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA)
0

KOLEJNY DMI ZA NAMI (2 KWIETNIA, POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA)

0
0

2 kwietnia br. odbył się Dzień Młodego Inżyniera organizowany przez miesięcznik „Builder” oraz Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej w ramach II edycji programu Builder for the Young Engineers.

Wydarzenie rozpoczęło się od warsztatów „Budownictwo modułowe w praktyce” poprowadzonych przez Annę Siemieniako-Oleńczuk z Działu Projektowego UNIHOUSE, Unibep SA. Studenci mieli okazję bliżej poznać charakterystykę architektury modułowej i zastanowić się nad jej pozytywnymi aspektami.

Wykład inauguracyjny pod tytułem  „BIM w praktyce architektonicznej i projektowaniu generatywnym”  wygłosił dr inż. arch. Sławomir Wojtkiewicz z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Studenci mieli okazję wziąć udział w wykładach prowadzonych przez wybitnych inżynierów, reprezentujący największe firmy z branży budowlanej: Strabag Sp. z o. o., Unibep SA, Blachy Pruszyński Sp. z o. o., Budimex SA. Tematami wystąpień były ważne zagadnienia  i wyzwania inżynierskie oraz nowoczesne technologie oparte na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji.

W programie znalazły się także warsztaty z programu Revit, które poprowadził Jakub Stanasiuk, Inżynier BIM z AEC Design Sp. z o.o. Sp. K. Uczestnicy uczyli się między innymi podstaw modelowania konstrukcji w programie Revit oraz koordynacji międzybranżowej w technologii BIM.

Podczas DMI odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Engineers:  Strabag Sp. z o. o., F.B.I. Tasbud SA, Unibep SA, Blachy Pruszyński Sp. z o. o., Budimex SA, AEC Design Sp. z o. o. Sp. k., Ejot Polska Sp. z o. o. Sp. k., NDI SA. Studenci mogli porozmawiać z inżynierami z wiodących firm z branży budowlanej i doradcami technicznymi, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu.

Partnerzy B4YE stworzyli także dla studentów strefę kariery, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia mogli poznać oferty pracy, praktyk i staży. Na każdym ze stoisk można było zebrać specjalnie przygotowane materiały informacyjne i pomoce naukowe.

 

open