Home Aktualności FAKRO PARTNEREM GŁÓWNYM X KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ
FAKRO PARTNEREM GŁÓWNYM X KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ
0

FAKRO PARTNEREM GŁÓWNYM X KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ

0
0

 

Już wkrótce, 23-24 maja 2019 roku w Hotelu Warszawianka**** w Jachrance, odbędzie się kolejny Kongres Stolarki Polskiej. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenia. Partnerem Głównym Kongresu ponownie zostało FAKRO, firma specjalizująca się m.in. w produkcji nowoczesnych, wysokiej jakości okien dachowych, która wspiera inicjatywę niemal od początku.

Organizowany cyklicznie – od 2010 roku, przez Związek POiD, Kongres Stolarki Polskiej pozwala na zdobycie aktualnej wiedzy na temat funkcjonowania branży stolarki budowlanej, wyznaczenie dalszych kierunków jej rozwoju oraz nawiązanie owocnych kontaktów biznesowych. Co roku wydarzenie gromadzi liczne grono uczestników, wśród których są m.in.: właściciele i kadra zarządzająca firm z tego sektora gospodarki, reprezentanci świata biznesu, nauki czy polityki oraz dziennikarze mediów branżowych. Dużym atutem Kongresu jest program merytoryczny, który zawsze stoi na wysokim poziomie i obejmuje zagadnienia istotne dla branży.

Kongres Stolarki Polskiej, w charakterze Partnerów, wspierają wiodące marki z sektora stolarki budowlanej. Jednym z nich jest FAKRO, polski producent okien dachowych, którego rozwiązania cieszą się także uznaniem odbiorców na zagranicznych rynkach. – Przed nami dziesiąta już edycja Kongresu Stolarki Polskiej. Przez tą dekadę branża wytrwale umacniała swoją pozycję. Pomocne w tym były bez wątpienia coroczne kongresowe spotkania, pełne merytorycznej wiedzy. Dzięki temu, dziś nasz sektor można nazwać polską specjalnością eksportową. Kongres pozwala być w centrum najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem tej gałęzi rodzimej gospodarki, dlatego i tym razem firmy FAKRO nie może na nim zabraknąć – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO.

FAKRO to międzynarodowa korporacja działająca w branży budowlanej. Firma powstała w 1991 roku w oparciu o 100% polski, prywatny kapitał. Obecnie FAKRO jest jednym z wiodących producentów okien dachowych na świecie, z ok. 15-procentowym udziałem w rynku globalnym. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. W nowoczesnym centrum rozwojowo-badawczym tworzone są unikalne produkty i nowatorskie rozwiązania. Potwierdzeniem tego jest ponad 170 zgłoszeń patentowych, co czyni z firmy FAKRO jedno z najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. W ofercie firmy FAKRO poza oknami dachowymi znajdują się również okna do dachów płaskich, akcesoria do okien, schody strychowe, a od 2017 roku również drewniano – aluminiowe okna pionowe.

open