Home Aktualności NOWA EDYCJA – ARCHITEKTOUR
NOWA EDYCJA – ARCHITEKTOUR
0

NOWA EDYCJA – ARCHITEKTOUR

0
0

Architektour to coroczne ogólnopolskie warsztaty architektoniczne organizowane przez studentów architektury z całej Polski oraz Fundację Na Dużą Skalę w porozumieniu z miastem goszczącym. Wydarzenie omija wielkie metropolie oraz pozwala uczestnikom poznać miasta na co dzień nie pojawiające się na pierwszych stronach gazet. Dziewiąta edycja warsztatów studenckich Architektour odbędzie się w Kaliszu w terminie 9-15 maja 2019.

Powstałe w 2010 roku ogólnopolskie warsztaty architektoniczne z cyklu Architektour cieszą się co roku rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników jak i miast goszczących. Pierwsza edycja odbyła sie, w Międzygórzu, kolejne w Kołobrzegu, Malborku, Przemyślu, Elblągu, Wałbrzychu, Gorzowie Wielkopolskim oraz Bytomiu.

Jak co roku, program Architektour obejmować będzie szereg wykładów, warsztatów i spotkań. Przewidujemy prezentacje studenckie, wykłady tutorskie oraz bogaty program kulturalny. Część wydarzeń, szczególnie wykłady prelegentów i prezentacje projektów, będą otwarte dla mieszkańców, a wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele Urzędu Miasta. Uważamy, że Pana wkład w tę edycję Architektour wpłynie na pracę grup w sposób twórczy i konstruktywny. Celem warsztatów jest uświadomienie władz oraz społeczności lokalnych, iż miasto powinno być przyjazne dla mieszkańców poprzez wzajemną zależność przestrzeni, infrastruktury, usług i jakości otoczenia.

Wśród tutorów gościliśmy m.in. reprezentanta pracowni MVRDV Francisco Pomares Pamplona, Małgorzatę Kuciewicz i Simone De Lacobis, (Centrala), Marcina Mostafę i Natalię Paszkowską (WWAA), grupę +48, Monikę Arczyńską oraz Łukasza Pancewicza, Katarzynę Furgalińską, Łukasza Medekszę, HS99, Hugona Kowalskiego (UGO Architecture), Jerzego Łątkę, Oskara Grąbczewskiego (OVO Grąbczewscy Architekci), Mateusza Mastalskiego (Henning Larsen Architects), LAB 60+, grupę PARERGA. Podczas poprzednich edycji swoje wykłady wygłosili: Stefan Werrer, Jarosław Trybuś, Architecture Snob, Filip Springer, Zbigniew Maćków, Grzegorz Piątek, Ewa Porębska, Eric Bednarski, Jadwiga Kocur, Piotr Sarzyński, Piotr Libicki, Mirosław Nizio, a także Renato Rizzi. Nasze projekty przyczyniły się do stworzenia kampanii promocyjnej form przestrzennych w Elblągu oraz stanowią inspirację w przygotowaniu planów rewitalizacji goszczących miast. Galerię zdjęć z poprzednich edycji można śledzić na naszym profilu facebook: http:/www.facebook.com/Architektour oraz na stronie internetowej www.architektour.pl

open