Home News DZIEŃ ZIEMI Z CEMEX
DZIEŃ ZIEMI Z CEMEX
0

DZIEŃ ZIEMI Z CEMEX

0
0

W ramach obchodów Dnia Ziemi 2019, pracownicy CEMEX w Europie organizują warsztaty na temat recyklingu i upcyclingu skierowane do uczniów w lokalizacjach, w których firma prowadzi działalność biznesową.

22 kwietnia 2019 przypada Dzień Ziemi, czyli globalne święto planety. Obchody święta swoim zasięgiem obejmują co roku aż 193 kraje oraz ponad miliard ludzi. W ramach tegorocznego święta, pracownicy obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) CEMEX w Europie przeprowadzą warsztaty dla uczniów szkół zlokalizowanych w pobliżu zakładów CEMEX. Motywem przewodnim warsztatów będzie pomoc w wyeliminowaniu zanieczyszczenia powodowanego nagromadzeniem tworzyw sztucznych. Jest to jedna z głównych idei przyświecających Dniu Ziemi.

Głównym celem organizowanych warsztatów jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie recyclingu i upcyclingu, czyli głównych metod przekształcania plastikowych odpadów w przedmioty użytkowe.

Według Komisji Europejskiej, co roku w krajach Unii Europejskiej wytwarza się 2,5 miliarda ton odpadów. Przyczyną tego zjawiska jest nadmierna konsumpcja, nadprodukcja i niewłaściwe nawyki konsumenckie, nieuwzględniające żywotności opakowań i trwałości produktów.

W swojej strategii CEMEX zobowiązuje się do zmniejszania wpływu prowadzonej działalności na środowisko oraz zapewnia mieszkańcom najlepsze sąsiedztwo w miejscowościach, w których prowadzi działalność. Izabella Rokicka, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR CEMEX Europa komentuje: „CEMEX oferuje produkty i rozwiązania, umożliwiające tworzenie zrównoważonego budownictwa i infrastruktury, których potrzebuje społeczność lokalna. Jednocześnie staramy się współpracować z tymi społecznościami, aby opracować rozwiązania poprawiające jakość życia nas wszystkich”.

Istotna jest również edukacyjna rola projektu: ,,Projekt ma na celu edukację młodych ludzi innowacyjnymi metodami uwzględniającymi zabawę. Uczymy na temat odpadów i tego, w jaki sposób młodzi ludzie mogą pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów środowiskowych, z którymi mamy do czynienia. Mam nadzieję, że zachęcimy młodzież zarówno do porzucenia konsumpcyjnego stylu życia, jak i do zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów. To nasza pierwsza ogólnoeuropejska inicjatywa w tym obszarze i mamy nadzieję, że stanowiąca początek kolejnych projektów” – dodaje Izabella Rokicka.

CEMEX zorganizuje warsztaty w siedmiu europejskich krajach, w których prowadzi swoją działalność. Zaliczają się nich Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Niemcy, Polska, Czechy i Chorwacja. Zajęcia zostaną zorganizowane we współpracy z miejscowymi szkołami i przeprowadzone wspólnie z lokalnymi partnerami specjalizującymi się w recyclingu i upcyclingu.

 

open