Home Architecture Design ODETCHNĄĆ ŚWIEŻYM POWIETRZEM – AMULLER AUMATIC
ODETCHNĄĆ ŚWIEŻYM POWIETRZEM – AMULLER AUMATIC
0

ODETCHNĄĆ ŚWIEŻYM POWIETRZEM – AMULLER AUMATIC

0
0

W swoim portfolio produktowym firma Aumüller Aumatic posiada centrale oddymiania oraz naturalnej wentylacji przeznaczone do różnego typu obiektów: od małych klatek schodowych po obiekty użyteczności publicznej z rozbudowanymi mechanizmami posiadającymi system zarządzania obiektem BMS.

Aumüller Aumatic GmbH to rodzinna firma z 40-letnią tradycją. Jej siedziba mieści się w Niemczech. Przedsiębiorstwo prowadzi globalną sprzedaż i posiada oficjalne przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Chinach, Rosji oraz w Polsce. Aumüller Aumatic stawia na rozwój i innowacyjne produkty oraz współpracę z dystrybutorami – od 2016 r. także w Polsce. Działania te pozycjonują firmę w światowej czołówce producentów systemów oddymiania i naturalnej wentylacji.

Gama napędów

Bardzo szeroka gama napędów łańcuchowych o sile pchania od 200 N przez 400 N (napędy łańcuchowe KS2 – KS4) do nawet 1500 N (napęd łańcuchowy KS15) dla pojedynczego napędu sprawia, że Aumüller Aumatic jest w stanie znaleźć unikalne rozwiązanie otwarcia do każdego okna – nawet w przypadku ograniczonego miejsca do montażu napędu. W rozwiązaniach wymagających ryglowania okucia okiennego firma stosuje nowe napędy typu FVU. Kompleksowe rozwiązanie otwarcia okna (napęd KS4) wraz z napędem ryglującym (napęd FVU I) może zostać zintegrowane w profilu ramy okna. Firma Aumüller Aumatic specjalizuje się również w produkcji różnego typu napędów wrzecionowych.

 

Funkcjonalny napęd

FTA 600 R Jednym z flagowych produktów firmy jest napęd ramieniowy typu FTA 600 R wykorzystywany w drzwiach napowietrzających w celu kompensacji powietrza. Napęd może być stosowany zarówno na pojedynczych, jak i na podwójnych skrzydłach drzwiowych. Odpowiednie zaprogramowanie mikroprocesora napędu oraz wewnętrznego przekaźnika umożliwia prawidłowe wysterowanie skrzydła czynnego oraz biernego. Podkreślić należy tutaj niewystępowanie dodatkowych kosztów wynikających z braku konieczności stosowania elementów uzupełniających, takich jak moduły do opóźnienia skrzydła biernego czy wysterowania elementów ryglujących drzwi. Przykładem wykorzystania napędu typu FTA 600 R są drzwi napowietrzające w budynku Green2Day we Wrocławiu. W celu uzyskania doskonałego efektu wizualnego napędy zostały na etapie produkcji polakierowane na kolor stolarki drzwiowej (RAL9005). Napędy dostarczyła firma BRO-DAN dystrybuująca produkty firmy Aumüller Aumatic m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wszystkie firmy będące dystrybutorami produktów firmy Aumüller Aumatic posiadają duże doświadczenie i unikalną wiedzę w wąskiej dziedzinie oddymiania oraz automatyki okiennej.

open