Home News WSZECHSTRONNY TMV 5
WSZECHSTRONNY TMV 5
0

WSZECHSTRONNY TMV 5

0
0

Grzegorz Przepiórka: Jakie są wyróżniki systemów VRF dla klientów biznesowych oferowanych przez firmę TOSOT? Dlaczego warto postawić akurat na tę markę?

Sylwia Lenik: TOSOT to międzynarodowy producent urządzeń klimatyzacyjnych konstrukcyjnie opartych na technologii Gree Electric Appliances Inc. of Zhuhai. Oferujemy wydajne, a zarazem energooszczędne systemy klimatyzacyjne głównie do obiektów komercyjnych, choć posiadamy w portfolio również realizacje dla klientów indywidualnych. Nasze systemy charakteryzuje modułowa budowa i kompaktowość dająca projektantom swobodę w łatwiejszym dopasowaniu instalacji do budynków różnego typu. Instalowane w systemach VRF sprężarki inwerterowe ALL DC są odporne na przegrzanie, osiągają lepsze parametry pracy i dają nieograniczone możliwości sterowania ich pracą. Sztandarowy system TOSOT TMV 5 pozwala zaprojektować instalację składającą się z 4 jednostek zewnętrznych, do których można podłączyć aż 80 jednostek wewnętrznych różnego typu – mogą to być klimatyzatory kanałowe, ścienne, sufitowe lub podłogowe. Warto podkreślić, że jesteśmy jedną z pierwszych firm w branży, która wdrożyła technologię transmisji danych CAN. Dzięki temu użytkownik ma większą kontrolę nad pracą sprzętu i usuwaniem ewentualnych błędów systemu. Wszystkie jednostki są wyposażone w funkcję inteligentnej kontroli  zapotrzebowania na moc i pracują w technologii regulacji bezczujnikowej, a więc po prostu ciszej.

G.P.: W Polsce TOSOT koncentruje się przede wszystkim na oferowaniu efektywnych instalacji do obiektów komercyjnych. Jakie rozwiązania są mproponowane w tym zakresie?

S.L.: Wspomniane wyżej systemy VRF, czyli kompleksowe systemy do zarządzania klimatem w budynku. Szeroka oferta modeli urządzeń oraz zakres napięcia od 230 do 460 V umożliwiają wszechstronne zastosowanie. Sprawdzą się zarówno w mniejszych obiektach, jak np. sklepy czy restauracje, jak i wielkopowierzchniowych  galeriach handlowych, hotelach, apartamentowcach, biurach czy klubach fitness. Precyzja w zakresie regulacji i sterowania pozwala montować systemy nawet w tak wymagających pomieszczeniach, jak serwerownie, sale operacyjne czy hale przemysłowe.

G.P.: W jaki sposób odbywa się zarządzanie rozległymi systemami VRF?

S.L.: Posiadamy w ofercie urządzenia, które integrują klimatyzację VRF z nowoczesnymi systemami zarządzania budynkiem w technologii BMS. Moduły komunikacji BACNet i MODBUS zapewniają kompleksowy monitoring działania jednostek, dając pełną kontrolę nad stanem technicznym, włączaniem lub wyłączaniem, a także statusem, trybem pracy i temperaturą. Wiemy, jak ważna jest łatwość oraz intuicyjność obsługi, dlatego czytelne wyświetlacze LCD z panelami dotykowymi czy liczne możliwości diagnostyki lub serwisu systemów są u nas standardem. Sterowniki dodatkowo wyróżniają się nowoczesnym designem.

G.P.: Systemy VRF marki TOSOT wpisują się wyraźnie w aktualny trend zielonego budownictwa. Na jakie aspekty należałoby tutaj zwrócić szczególną uwagę?

S.L.: Zielone budownictwo to już nie tylko trend, ale też swego rodzaju oczekiwanie społeczne. W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy coraz więcej czasu, a inwestorom zależy i na komforcie pracowników czy mieszkańców, i na redukcji strat cieplnych. Autorzy branżowych raportów przewidują, że w przeciągu kilku kolejnych lat aż 60% projektów będzie już wyposażonych w systemy ze zmiennym przepływem czynnika. Nasi inżynierowie stawiają sobie za cel rozsądne gospodarowanie energią, więc rokrocznie ulepszamy nasze modele. Kilkukrotnie zmniejszone koszty zarządzania budynkiem i proekologiczność to realne benefity wynikające z zastosowania naszych urządzeń.

Zdjęcia arch. TOSOT
open