Home Architecture Design KRONOSPAN DESIGN CENTER WARSZAWA
KRONOSPAN DESIGN CENTER WARSZAWA
0

KRONOSPAN DESIGN CENTER WARSZAWA

0
0

Firma Kronospan – wiodący producent płyt drewnopochodnych – od 30 lat stara się sprostać wymaganiom swoich klientów. Między innymi po to tworzy centra wystawiennicze, w których prezentuje ofertę produktową Grupy. W 2018 roku w sercu stolicy powstał Kronospan Design Center Warszawa – miejsce niezwykłe, inspirujące i otwarte na każdego, kto poszukuje wiedzy w zakresie designu.

Ideą warszawskiego showroomu jest tworzenie na 300 m2 przyjaznego środowiska pracy architekta – cichego, a zarazem pobudzającego wyobraźnię, wyposażonego we wszystkie narzędzia, które uzupełniają proces projektowania. Cała ekspozycja to wzornik w dużym formacie, mobilny i estetyczny. Dzięki temu każdy może skomponować właściwe dla siebie połączenia dekorów oraz barw. Przestrzeń znajdująca się na I piętrze budynku Cosmopolitan została podzielona na salę szkoleniową KronoArt, obszar open space KronoDesign, biuro Skin oraz strefę chillout My Style. Wszystko po to, aby w jednym miejscu połączyć stworzone z niepowtarzalnych produktów Kronospan instalacje, dekoracje i sztukę. Wystawa składa się wyłącznie z produktów Kronospan – od płyt laminowanych z segmentu Color, Standard, Contempo przez kolekcję blatów roboczych i oryginalnych płyt Avant-Garde po podłogi Krono Original, KronoXonic i My Style, a także specjalistyczne produkty wewnętrzne i zewnętrzne HPL. Wszystkie meble składające się na wnętrze showroomu zaprojektowano z wykorzystaniem niestandardowych gierunków stolarskich, frezów i podcięć. Dzięki swej niepokornej naturze idealnie wkomponowują się w całość otoczenia.

Miejsce dla każdego

Z całej ekspozycji codziennie korzystają architekci, którzy również zapraszają swoich klientów do Design Center. Indywidualne wizyty lub zorganizowane spotkania – wszystko po to, aby pomóc niezdecydowanym podjąć decyzję co do kierunku projektu, pokazać dzisiejsze możliwości wzornictwa płyt laminowanych czy znaleźć inne rozwiązania w swoich realizacjach. Innowacyjne pomysły, inspiracje, niebanalne koncepcje i informacje dotyczące całego portfolio produktowego Kronospan – to podstawy funkcjonowania showroomu. Odwiedzający otrzymują również wskazówki, gdzie znaleźć najlepszych dystrybutorów i firmy stale współpracujące, a także dane kontaktowe specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne. KDCW to nie tylko miejsce spotkań architektów pracujących nad nowymi projektami i ludzi chcących zobaczyć wybrany produkt na większej płaszczyźnie. To także centrum szkoleniowe, które każdego tygodnia gości inną grupę projektantów, klientów czy studentów. To dla nich powstało to miejsce, które już dziś jest niepowtarzalnym ambasadorem marki Kronospan.

Szkolenia obejmują swoim zakresem nie tylko ofertę producenta, ale także pozostałe obszary związane z projektowaniem wnętrz, budynków, a nawet zieleni. Wspierają architektów i projektantów w sferze współczesnego designu, wiedzy technicznej oraz umiejętności miękkich, takich jak radzenie sobie we współpracy z wymagającym klientem lub w komunikacji ze stolarzem. Całość codziennej pracy KDCW uzupełniają warsztaty praktyczne, w których uczestniczą wszyscy chcący kreatywnie pracować z produktami Kronospan. Dlatego również rozpoczęto współpracę ze szkołami plastycznymi oraz uczelniami wyższymi zorientowanymi na architekturę wnętrz i projektowanie, dla których organizowane są seminaria i spotkania z fachowcami z branży. Kronospan Design Center Warszawa to przede wszystkim wiedza o produktach, którą chcemy dzielić się z każdym, kto po nią sięgnie. To miejsce otwarte, które zostało natchnione duchem architektów i żyje współpracą z nimi. To oni sprawiają, że płyta meblowa pisze swoją historię w przestrzeni polskiego meblarstwa.

open