Home Materiały i Technologie UNIWERSALNE 3 W 1
UNIWERSALNE 3 W 1
0

UNIWERSALNE 3 W 1

0
0

Sikaflex 11FC+ – dostępny w oddziałach Blachotrapez elastyczny klej, uszczelniacz i wypełniacz w jednym – jest od 50 lat z powodzeniem stosowany do uniwersalnego klejenia w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni.

To jednoskładnikowy, trwale elastyczny, odporny na UV i warunki atmosferyczne materiał o niespływającej konsystencji.

Potrójne zastosowanie
Jako klej…
– jest niewiarygodnie mocny, dzięki niespływającej konsystencji po nałożeniu nie ścieka i „chwyta”;
– posiada znakomitą przyczepność, zarówno do powierzchni porowatych, z jakich wykonany jest komin (tynk, klinkier, zaprawa, cegła), jak i nieporowatych (metalowa obróbka blacharska);
– właściwy do wielu podłoży – sklejanie i uszczelnianie rynien metalowych i z PCV, rur spustowych oraz sztucerów.

Jako uszczelniacz…
– jest trwale elastyczny, odporny na wibracje i duże zakresy zmian temperatury;
– idealny do obróbek blacharskich i sklejania dachówek ceramicznych – kompensuje odkształcenia powstałe podczas nagrzewania się dachu. Jako wypełniacz…
– jest wodoodporny i może być stosowany do wypełniania oraz uszczelniania pionowych i poziomych szczelin.
Typowe zastosowania Sikaflex 11FC+ to uszczelnienie obróbek blacharskich, rynien, uszczelnienia dekarskie, wypełnianie i uszczelnienie pionowych oraz poziomych szczelin, wypełnianie dylatacji, klejenie pojedynczych płytek oraz dachówek, izolacja akustyczna przejścia rur, uszczelnienia połączeń metalowych i drewnianych, klejenie parapetów, progów, stopni, listw przyściennych, płyt ochronnych oraz okładzinowych, elementów prefabrykowanych.

Pierwszorzędne walory
Klej nie ma działania korozyjnego, co ma duże znaczenie przy aplikacji na dachach metalowych. Po stwardnieniu może być malowany. Ponadto jest odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, zmiany temperatury. Dostępny jest w 8 kolorach: biały, szary, brązowy, jasnobrązowy, czarny, beżowy, czerwień ceramiczna, grafit.

Uniwersalne akcesorium
Sikaflex 11FC+ ze względu na swoje właściwości sprawdza się w codziennej pracy nie tylko dekarza, ale także posadzkarza, parkieciarza, glazurnika, malarza oraz domowego majsterkowicza. To niezawodny i wszechstronny materiał wykorzystywany codziennie, zapewniający sukces wykonawcom na dużych i małych budowach.

open