Home Aktualności NOWOCZESNE BASENY POWSTAŁY W GDYNI
NOWOCZESNE BASENY POWSTAŁY W GDYNI
0

NOWOCZESNE BASENY POWSTAŁY W GDYNI

0
0

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni rozbudowała swoje Akademickie Centrum Sportowe o kolejny obiekt. Obok hali sportowej powstał ośmiotorowy basen pływacki i basen do nurkowania z ruchomym dnem.

To drugi etap budowy kompleksowego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Kryte baseny powstają w kampusie AMW. Wykonawcą tego etapu prac jest sopocka spółka NDI. Oddanie do użytkowania powinno nastąpić w drugiej połowie lipca, prace trwają od października 2017 roku. Od 27 lipca do 4 sierpnia na nowopowstałych obiektach odbędą się XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne.

Prace przy budowie Centrum Sportowego są już prawie na finiszu. Obecnie trwają odbiory. Wykonawca – NDI –  uzyskał już pozytywne opinie Straży Pożarnej i Wojskowego Oddziału Medycyny Prewencyjnej (wojskowy odpowiednik Sanepidu), które wymagane są do  pozwolenia na użytkowanie. Ostatnim etapem będzie przekazanie obiektu inwestorowi, czyli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Co składa się na inwestycję? Do hali sportowej dobudowany został kryty basen pływacki ośmiotorowy o długości 25m i wielofunkcyjny basenu szkoleniowego z ruchomym dnem.  Powstał nowy hol   z zapleczem sanitarnym i salami dla instruktorów oraz przebudowano pomieszczenia odnowy biologicznej.

Parametry basenu pływackiego to wymiary w rzucie poziomym 21×25 m o zmiennej głębokości 1,8 – 2,4m z obejściem z czterech stron i widownią, natomiast basen szkoleniowy to niecka 8×15 m o głębokości regulowanej w zakresie od 0 do 4,5 m.

„ Jest to pływająca platforma wyposażona w  system cięgien stalowych,  których zadaniem jest  ściąganie platformy w kierunku dna, natomiast  poprzez siłę wyporu wody przy jednoczesnym popuszczaniu cięgien stalowych platforma kierowana jest do góry – mówi Dominik Kardynał kierownik budowy z firmy NDI. W zależności od potrzeb Użytkownika platformę można ustawić na zadaną głębokość  w zakresie od  0 – 4,5 m. Obiekt posiada również strefę SPA wyposażaną w dwie sauny fińskie oraz łaźnie parową. W części  relaksacyjnej znajduje się „słoneczna łączka” z zestawem leżaków oraz z biczami wodnymi”.

Zwymiarowana  niecka pływacka o długości 25m jest zgodna z wymaganiami FINA, ma też system pomiaru czasu typu OMEGA dla przeprowadzania zawodów pływackich i system pomiarowy do przeprowadzania zawodów w piłce wodnej,

Kubatura obiektu to 15 486 m3. W czasie budowy zużyto 3000 m3 betonu.  Ilość wody w basenach: niecka pływacka 1100 m3, szkoleniowa 700 m3.

Koszt Inwestycji wyniósł 26,5 mln zł brutto.

To niejedyne baseny jakie aktualnie buduje sopocka grupa NDI. W Katowicach powstają dwa baseny wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a inwestorem jest Miasto Katowice.

open