Home IT&BIM 3D Basecamp 2019 Gdynia – największe spotkanie użytkowników SketchUp
3D Basecamp 2019 Gdynia – największe spotkanie użytkowników SketchUp
0

3D Basecamp 2019 Gdynia – największe spotkanie użytkowników SketchUp

0
0

W ostatnich dniach maja użytkownicy SketchUp z całego kraju spotkali się na konferencji 3D Basecamp. Reprezentowali różne branże związane z architekturą, budownictwem czy designem Druga edycja konferencji organizowanej przez firmę ProGrupa, odbyła się w tym roku w Gdyni. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Builder.

Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych trenerów z Polski i zza granicy. Także przez przedstawicieli producentów oprogramowania: firm Tirmble i Chaos Group. Na konferencji obecnych było również wielu autorów wtyczek umożliwiających poszerzenie możliwości SketchUp.

Jednym z głównych zagadnień konferencji były technologie, bez których nie można obyć się we współczesnym biurze projektowym. Każdy z uczestników mógł sprawdzić w praktyce najnowsze narzędzia VR, profesjonalne monitory, tablety graficzne czy stacje robocze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rozwiązania do optymalizacji pracy z wykorzystaniem kontrolerów 3D i przyspieszenia inwentaryzacji dzięki automatycznym dalmierzom.

Podczas 3D Basecamp odbyły się dwa panele dyskusyjne. W pierwszym pt. „Wizualizacje, na które patrzy świat” uczestniczyli polscy artyści reprezentujący branżę grafiki 3D i wizualizacji architektonicznych. Konferencję kończył panel „Najnowsze technologie wsparciem dla architekta i projektanta”, w którym brali udział eksperci z firm mających istotny wpływ na kierunki rozwoju technologii. Panel miał na celu przybliżyć zgromadzonym najnowsze rozwiązania, które mają pomagać  w codziennej pracy i które są zgodne z kluczowymi wartościami: ergonomią, mobilnością, ułatwieniem codziennych działań, oszczędnością czasu i bezpieczeństwem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

open