Home PATRONATY NOWE PROGNOZY DLA SEKTORA INFRASTRUKTURY I PLANY LIDERÓW NA 2020 ROK.
NOWE PROGNOZY DLA SEKTORA INFRASTRUKTURY I PLANY LIDERÓW NA 2020 ROK.
0

NOWE PROGNOZY DLA SEKTORA INFRASTRUKTURY I PLANY LIDERÓW NA 2020 ROK.

0
0

Wartość produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w firmach budowlanych o zatrudnieniu powyżej 9 pracowników w czerwcu 2019 r. spadła o 0,7% r/r. Był to pierwszy miesięczny spadek zanotowany od lutego 2017 r.! Dane te stanowią sygnał ostrzegawczy dla rynku, który doszedł do bariery podażowej. Jak kształtują się prognozy na kolejny rok? O tym liderzy sektora porozmawiają podczas dorocznego Forum PMR: Budownictwo w Polsce 2020, 10 października w Warszawie.

Ceny rosną, wydłuża się oczekiwanie na płatności

Kontynuowany jest wyraźny trend wzrostowy poziomu cen usług budowlanych. Po sześciu miesiącach 2019 r. wskaźnik cen produkcji budowlano-montażowej wynosi 3,7%.Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż nadal wzrost cen nie przekłada się na poprawę wskaźników finansowych w całej branży.

Jak wygląd kolejny rok, w świetle danych?

Tradycyjnie będą o tym rozmawiać uczestnicy Forum Budownictwo w Polsce, gdzie co roku ponad 150 kluczowych graczy – Prezesów firm wykonawczych, inwestorów i producentów materiałów budowlanych spotyka się, aby wspólnie omówić sytuację w sektorze. To nie tylko okazja do poznania realnych scenariuszy rozwoju i strategii na nadchodzący rok, ale także najnowszych danych z premierowego raportu PMR: Sektor budowlany w Polsce, II połowa 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju 2019-2024”.

Branżowa debata roku – plany wiodących graczy i najważniejsze tematy

Oparcie dla rozmów stanowią najnowsze wskaźniki i prognozy PMR – dotyczące sektorów: infrastruktury, mieszkaniowego, komercyjnego, a także na rynku materiałów budowlanych. Dodatkowo swoją oceną i planami rozwoju, podzielą się przedstawiciele zarządu, m.in.: Budimex, Erbud, Unibeb, PORR, Polimex-Mostostal, Doraco, Mirbud, Trakcja PRKiI, Strabag, Mostostal-Warszawa, Eurovia, Aluprof, Selena, Pekabex i inni. Głównymi Partnerami wydarzenia są PZPB oraz Builder.

Dlaczego warto dołączyć?

To okazja do otrzymania kompletu unikalnych informacji i prognoz rzutujących na planowane strategie 2020. Pakiet najnowszych danych wraz z planami liderów to najlepsza odpowiedź na pytania o kształt sektora i przyszłych kierunków rozwoju. Warto tu być!

Więcej informacji o wydarzeniu: www.forum-budownictwo.com

 

open