Home Firmy MISJA – BEZPIECZEŃSTWO
MISJA – BEZPIECZEŃSTWO
0

MISJA – BEZPIECZEŃSTWO

0
0

Zdrowe środowisko pracy to podstawa działania każdej firmy. Brigade Electronics, lider na rynku urządzeń bezpieczeństwa dla wszystkich pojazdów użytkowych i budowlanych, traktuje ochronę życia jako misję swojej działalności.

Co roku na całym świecie dochodzi do około 340 milionów wypadków przy pracy, a codziennie śmierć przy pracy ponosi ponad 6 tysięcy osób.

Wszystkie firmy mają obowiązek zachowania należytej staranności, zarówno wobec swoich pracowników, jak i wszystkich ludzi, na których może mieć wpływ działalność przedsiębiorstwa. Nigdzie nie jest to jednak istotniejsze, niż w branżach, w których występuje wysokie ryzyko kolizji pojazdów użytkowych lub ciężkiego sprzętu na drogach czy na placu budowy. Ciężarówki firm transportowych, przewożące towary z jednego miejsca na drugie, wciąż narażone są na zagrożenia wynikające ze wzmożonego ruchu. Natomiast pojazdy używane w branżach takich jak gospodarka odpadami czy budownictwo często wykonują manewry w trudnych warunkach.

Ochrona przed zagrożeniem
Brigade dostarcza na rynek poddawane surowym testom urządzenia bezpieczeństwa dla pojazdów od ponad 40 lat. Od 1976 r., gdy przedstawiliśmy pierwszy w Europie sygnalizator cofania, promujemy bezpieczeństwo pojazdów maszyn, wprowadzając innowacyjne wyroby oraz rozwijając i patentując nowe technologie.

Rozwiązania Brigade ograniczają ryzyko kolizji, chroniąc innych użytkowników dróg przez redukowanie do minimum martwych stref, ułatwiając kierowcom bezpieczne manewrowanie. Nasz asortyment produktów obejmuje systemy kamer z podglądem
360°, kamery, monitory, sygnalizatory cofania white sound®, czujniki do ich wykrywania, radary do wykrywania przeszkód i samochodowe rejestratory cyfrowe.

Urządzenia bezpieczeństwa dla pojazdów Brigade
Najnowszą wersją akustycznego sygnalizatora cofania z 1976 r. jest nasz hit sprzedażowy, wieloczęstotliwościowy sygnalizator bbs-tek® White Sound®.

Naszą misją jest zapewnenie większego bezpieczeństwa wszystkim na drogach i placach budowy. Martwe punkty w pojazdach są częstą przyczyną wypadków. Udowodniono, że nieograniczona widoczność dookoła pojazdu pozwala zmniejszyć liczbę wypadków i zwiększyć bezpieczeństwo. Nasz Backeye ®360 zapewnia w czasie rzeczywistym podgląd dookoła pojazdu na jednym ekranie, co eliminuje martwe punkty, zwalniając kierowcę z konieczności analizowania informacji z kilku monitorów lub lusterek. Dzięki temu znacznie łatwiej jest rozpoznać, ocenić i zareagować na ewentualne zagrożenia.

Gdy pojazdy są zamieszane w wypadek, brak twardych dowodów może prowadzić do niepewności i czasochłonnych dochodzeń. Z badania zalet nagrywania materiału filmowego z pojazdów wynika, że stosowanie urządzenia zachęca kierowcę do stosowania najlepszych praktyk. Mobilny rejestrator cyfrowy (MDR) Brigade dokonuje zapisu z kamer zamontowanych na samochodzie. Zapis z MDR dostarcza niepodważalnych dowodów w razie wypadku lub sporu.

Branże, takie jak górnictwo i eksploatacja kamieniołomów, rolnictwo i budownictwo, z powodzeniem korzystają z naszych systemów radarowego wykrywania przeszkód Backsense®. Te czujniki, przystosowane do pracy przy znacznych obciążeniach, są w stanie wykryć przedmioty nieruchome i ruchome nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Wspieranie bezpieczeństwa w miejscu pracy
Cieszymy się, że wysiłki zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników są traktowane priorytetowo. Brigade traktuje ochronę życia jako misję swojej działalności

 

open