Home Firmy SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ ULMA NA BUDOWIE WIEŻOWCA SKYLINER
SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ ULMA NA BUDOWIE WIEŻOWCA SKYLINER
0

SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ ULMA NA BUDOWIE WIEŻOWCA SKYLINER

0
0

W przypadku realizacji biurowca Skyliner powstającego właśnie przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie zastosowano kompleksowe rozwiązania, zapewniające bezpieczeństwo pracowników na budowie, tj. osłony przeciwwiatrowe HWS, podesty systemowe SBU czy deskowanie panelowe CC-4.

Dariusz Nowak
Menedżer Produktu ULMA
Construccion Polska SA

Osłony przeciwwiatrowe HWS
Odpowiedni poziom zabezpieczenia oraz komfort pracy na aktualnie realizowanych stropach zapewnia system osłon przeciwwiatrowych HWS. Na budynku zawieszono przeszło 40 segmentów w trzech rodzajach. Segmenty standardowe osłaniają kondygnację, na której prowadzone są prace, oraz dwie niższe. Dodatkowo zawieszono dwa segmenty transportowe i jeden komunikacyjny ze schodnią BRIO. Segmenty funkcyjne pozwalają na bezpieczną komunikację pionową pracowników oraz transport elementów deskowań na kolejne kondygnacje.

Szkolenia – wartość dodana
W ramach współpracy z wykonawcą firma ULMA zapewnia szkolenia pracowników na budowie, obejmujące prawidłową obsługę deskowań samowznoszących. Szkolenia mają na celu przekazanie wszystkich informacji niezbędnych do bezpiecznego podniesienia systemu. Pracownicy, uczestnicząc czynnie w szkoleniu praktycznym, poznają kolejno wszystkie etapy procesu wznoszenia konstrukcji. Podczas szkoleń omawiane są m.in. zagadnienia z zakresu podłączania i obsługi układu hydraulicznego, przygotowania segmentu do wznoszenia czy kontroli deskowania podczas wznoszenia.

Podesty systemowe SBU
Podesty systemowe SBU znalazły zastosowanie na budowie podczas realizacji ścian oraz słupów o wysokościach sięgających prawie 19 m. System podestów SBU bazuje na elementach rusztowania modułowego BRIO, co pozwala na szeroki zakres konfiguracji rozwiązania i zastosowania go przy nietypowych zadaniach. Rozwiązanie SBU, ze względu na fakt korzystania z elementów rusztowań, daje możliwość przedłużania i łączenia słupków poszczególnych pomostów. Uciąglenie słupków obarierowania usztywniło deskowanie na wysokości oraz pozwoliło na dodatkowe zabezpieczenie pracowników poruszających się po deskowaniu. Zabezpieczenie przestrzeni pomiędzy górną poręczą obarierowania a dolną powierzchnią pomostu wyższego za pomocą rygli BRIO dało komfort i poczucie większego bezpieczeństwa pracownikowi przemieszczającemu się z jednego poziomu podestów na następny. Ze względu na wysokość deskowania do jego rektyfikacji zaprojektowano dodatkowy system wyparcia, bazujący na systemowych podporach wysokonośnych S-40.

Deskowanie panelowe CC-4
Ze względu na wysokie wymagania dotyczące tempa wykonywanych prac na tego typu obiektach do realizacji żelbetowych stropów wykorzystywane są deskowania panelowe, które umożliwiają wcześniejszy demontaż konstrukcji nośnej deskowania i zastosowanie go na kolejnym takcie. Dostarczane przez firmę ULMA deskowanie CC-4 zostało zaprojektowane do szybkiego oraz bezpiecznego montażu i demontażu. Niewielki ciężar płyt systemowych pozwala na swobodny montaż od dołu, nawet na większych wysokościach. Ważnym elementem deskowania stropowego jest zabezpieczenie jego krawędzi. Należy pamiętać, że zabezpieczenia na krawędziach deskowań stropowych są montowane w celu ochrony osób pracujących na ustawionym deskowaniu.

Firma ULMA w swojej ofercie posiada kompleksowe systemy zabezpieczeń, które projektowane są z myślą o polepszeniu warunków oraz wydajności pracy na budowach.

System osłon przeciwwiatrowych HWS na budowie wieżowca Skyliner

Fot. arch. ULMA Construccion Polska

open