Home Architecture Design PRZYSZŁOŚĆ REALIZOWANA DZIŚ
PRZYSZŁOŚĆ REALIZOWANA DZIŚ
0

PRZYSZŁOŚĆ REALIZOWANA DZIŚ

0
0

Metoda prefabrykacji, zarówno w wersji żelbetowej, hybrydowej, jak i drewnianej, to technologia przyszłości. Obecnie nie ma na rynku rozwiązań, które mogłyby dorównać jej pod względem korzyści. Z nurtem przyszłości rozwija się budownictwo w większości krajów europejskich. Coraz więcej osób sięga po tę metodę budowania także w Polsce.

Artur Gałka
Dyrektor Sprzedaży / Head of Sales Budizol Sp. z o.o. S.K.A

Domy z prefabrykatów są odpowiedzią na zmieniające się podejście do życia. Z tych rozwiązań obecnie najczęściej korzysta pokolenie 30-latków, które nie boi się zmieniać pracy, przeprowadzać do innych miast lub w ich okolice. Nie zależy im na budowaniu domu dla kilku pokoleń, gdyż mają świadomość zmieniającego się świata. Pragną natomiast szybkiej realizacji, a także bezproblemowej sprzedaży, jeśli zdecydują się na kolejną życiową zmianę.

Oszczędność
Za materiały do budowy domu prefabrykowanego zapłacimy co prawda więcej, niż gdybyśmy realizowali budowę tradycyjną, ale dzięki tej inwestycji można osiągnąć dużo lepszą jakość. Warto wiedzieć, że jeśli budowa jest dobrze zorganizowana, finalnie może być zrealizowana w podobnej cenie lub nawet niższej niż porównywalny obiekt stawiany metodą
tradycyjną (przy założeniu, że korzysta się z usług wykwalifikowanych firm). Kolejną zaletą wiążącą się z wyborem tej metody jest objęcie inwestycji całościową gwarancją.

Szybkość
Standardowe domy o powierzchni 120– 180 m2 powstają z gotowych elementów na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej w ciągu pięciu dni, a cały proces budowy domu w tej technologii wraz z wykończeniem – to maksymalnie 3 miesiące. Wszystko za sprawą znacznego skrócenia etapu budowlanego i wykończeniowego. W prefabrykatach znajdują się już bowiem gotowe podejścia pod instalacje. Ściany wykonane są z płyt kartonowo-gipsowych, dzięki czemu wystarczy zaszpachlować ich łączenia, by powierzchnie były gotowe do malowania. W tego typu budynkach dużo prostsza jest także ewentualna zmiana organizacji instalacji, co znacznie skraca czas i ogranicza koszty realizacji przyszłych remontów.

Komfort
Dom z prefabrykatów jest dużo bardziej szczelny niż budynek tradycyjny. Zimą zatrzymuje wewnątrz ciepło, co optymalizuje zużycie energii (nawet czterokrotnie niższy roczny koszt ogrzewania), zaś latem izoluje chłodne powietrze wewnątrz, dzięki czemu nie jest konieczne montowanie klimatyzacji. Zalecany w standardzie system rekuperacji zapewnia dostęp do świeżego powietrza przy jednoczesnym zatrzymaniu ciepła w obiekcie. Co więcej, stosowanie odpowiednich filtrów znacznie poprawia jakość powietrza, co jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w domach alergików.

Przyszłość
Budowanie z gotowych elementów nie ma ograniczeń co do realizacji projektu. Każda wizja może zostać zrealizowana według potrzeb klienta. Nie trzeba ograniczać się do wyboru spośród dostępnych modeli domów. Technologia ta świetnie sprawdza się nie tylko przy budowie obiektów jednorodzinnych, ale także hoteli. Rotacja gości i intensywność użytkowania tego typu obiektów jest próbą trwałości dla tych nieruchomości.

Decydując się na budowę domu z prefabrykatów, warto skorzystać z pomocy certyfikowanego wykonawcy. W Polsce jest zaledwie czterech producentów, którzy posiadają niemiecką certyfikację potwierdzającą najwyższą jakość. Jest to m.in. firma Budizol, która w tej technologii zrealizowała Rosevia Resort w Rozewiu.


Zdjęcia arch. Budizol

open