Home Aktualności SOPREMA Z WIĘKSZOŚCIĄ UDZIAŁÓW TERMO ORGANIKI
SOPREMA Z WIĘKSZOŚCIĄ UDZIAŁÓW TERMO ORGANIKI
0

SOPREMA Z WIĘKSZOŚCIĄ UDZIAŁÓW TERMO ORGANIKI

0
0

Przejęcie udziałów w TERMO ORGANICE wzmocni realizowaną przez SOPREMĘ strategię budowy mocnej pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej, a w szczególności w Polsce.

Założona w Strasburgu w 1908 r. SOPREMA jest światową firmą  specjalizującą się  w izolacjach  przeciwwodnych i ociepleniach budynków oraz obiektów inżynierii lądowej. Grupa SOPREMA posiada 67 zakładów  produkcyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a  w 2018 r. osiągnęła przychody w wysokości 2,75 mld €.

TERMO ORGANIKA została założona w 1997 r. w Mielcu i jest największym w Polsce producentem płyt styropianowych. Spółka ma pięć fabryk: cztery zakłady produkcji styropianu – w Mielcu, Głogowie, Siedlcach i Rypinie oraz zakład produkcyjny chemii budowlanej w Pyrzycach. Spółka posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą swoim zasięgiem obszar całego kraju.

TERMO ORGANIKA produkuje wysokiej jakości materiały izolacyjne: płyty styropianowe w kropki (z prawami wyłączności) oraz najbardziej zaawansowane technicznie szare płyty styropianowe wytwarzane z surowców zawierających kompozyt, który poprawia własności izolacyjne produktu. Od momentu powstania, przedsiębiorstwo kładzie szczególny nacisk na jakość swoich wyrobów, a jej wykwalifikowana, profesjonalnie przeszkolona kadra pracuje według najwyższych międzynarodowych standardów. W 2018 r. przychody TERMO ORGANIKI osiągnęły 82 mln €, co czyni ze spółki lidera polskiego rynku termoizolacji styropianowych w budownictwie.

Przejęcie udziałów w TERMO ORGANICE  wzmocni realizowaną przez SOPREMĘ strategię budowy mocnej pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej, a w szczególności w Polsce, w której SOPREMA już dokonała strategicznej inwestycji: w 2010 r. zbudowała w Błoniach pod Warszawą supernowoczesną fabrykę systemów izolacji przeciwwodnej i papy bitumicznej. Dzięki temu SOPREMA oferuje najlepsze w swojej klasie, stałe i płynne systemy hydroizolacji dla wszystkich typów budynków i inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Wyroby z fabryki w Błoniach SOPREMA eksportuje również do szeregu krajów m.in.:  Szwecji, Finlandii, Republiki Czeskiej, Rumunii i na Węgry.
Zarząd  TERMO ORGANIKI pozostanie bez zmian, a zarządzający będą nadal  wspólnikami spółki i w dalszym ciągu będą w pełni odpowiedzialni za rozwijanie jej działalności. Plany na przyszłość obejmują zwiększanie i doskonalenie portfela produktów i systemów oraz rozwijanie synergii z siecią spółek SOPREMA w celu oferowania klientom coraz lepszych rozwiązań oraz zwiększania potencjału eksportowego TERMO ORGANIKI.

 


O SOPREMA:
SOPREMA, założona w 1908 r., jest niezależną spółką rodzinną. Bazując na swojej tradycyjnej podstawowej działalności w zakresie produkcji i instalacji wyrobów do izolacji przeciwwodnej, SOPREMA dokonała dywersyfikacji w kierunku nowych rynków, takich jak materiały termoizolacyjne, izolacje przeciwwodne do paneli solarnych, rozwiązania w zakresie płynnych izolacji przeciwwodnych oraz hydroizolacje w obiektach inżynierii lądowej, podejmując również działalność w nowych obszarach, w tym oddymianie, konstrukcje stalowe oraz systemy pokryć dachowych. SOPREMA jest   światową firmą specjalizującą się w izolacjach  przeciwwodnych oraz wiodącym we Francji eksporterem w swojej branży. Grupa SOPREMA obecna jest w 90 krajach, ma 67 zakładów  produkcyjnych , ponad 90 operacyjnych spółek zależnych, ponad 4.000 dystrybutorów, 15 centrów badawczo-rozwojowych oraz 22 ośrodki szkoleniowe w
8 różnych krajach, a w 2018 r. uzyskała przychody w wysokości 2,75 mld €.

SOPREMA jest głęboko przekonana o wartości inwestowania lokalnie w kapitał ludzki, szkoleń i badań oraz wspiera Fundację Uniwersytetu w Strasburgu. Więcej na temat aktualności SOPREMA można znaleźć na stronie www.soprema.com

 

open