Home Aktualności SYSTEMY ULMA WSPARCIE DLA WYKONAWCY
SYSTEMY ULMA WSPARCIE DLA WYKONAWCY
0

SYSTEMY ULMA WSPARCIE DLA WYKONAWCY

0
0

Firma ULMA Construccion Polska S.A. od wielu lat dostarcza kompleksowe rozwiązania i zaawansowane technologie do realizacji budynków wysokich.

Wybór odpowiedniego rozwiązania w przypadku realizacji budynków wysokich zależy m.in. od wysokości wykonywanego budynku, wymaganego tempa realizacji czy sposobu realizacji obiektu. Podstawowymi zaletami, które kojarzone są z systemami samowznoszącymi, są: ograniczenie wykorzystania dźwigu oraz możliwość zwiększenia tempa prac na budowie. W przypadku układów samowznoszących należy również podkreślić fakt, że ich zastosowanie podnosi poziom bezpieczeństwa na realizowanych budowach. Charakterystyką rozwiązań jest stałe związanie konstrukcji deskowania z realizowanym obiektem. Konstrukcja deskowania kotwiona jest do budynku za pomocą różnego rodzaju głowic, które stanowią prowadzenie dla szyn bądź masztów wyprzedzających. Podczas procesu wznoszenia system zabezpieczony jest przed nagłymi porywami wiatru, w przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań zdejmowanych i ponownie wieszanych na rolkach. Stałe związanie systemu z budynkiem pozwala na przenoszenie deskowania w mniej sprzyjających warunkach pogodowych, przy których rozwiązanie konwencjonalne nie może być obsługiwane. Rozwiązania tego typu posiadają również pełne, zintegrowane systemy zabezpieczeń składające się z podestów roboczych z pełną komunikacją pionową.

Kompleksowa oferty

W ofercie firmy ULMA na rynku polskim dostępne są zarówno rozwiązania samowznoszące z szynami prowadzącymi, jak i masztami wyprzedzającymi. Systemy RKS-L oraz RKS stanowią rozwiązania z szynami prowadzącymi. Do rozwiązań z masztami wyprzedzającymi należą systemy ATR oraz ATR-P. Rozwiązania samowznoszące firmy ULMA opierają się na systemie MK, co pozwala na ich dopasowanie do wymaganej geometrii realizowanego obiektu i zakładanej wysokości taktu. System RKS znajduje zastosowanie na budynkach wysokich, których wysokość nie przekracza 100 m. Deskowanie wykorzystywane jest przy realizacjach ścian szczytowych i trzonów w deskowaniu o wysokości do 5,40 m. Konstrukcja rozwiązania bazuje na szynie prowadzącej z profili MK-180. Każdy segment systemu RKS posiada zestaw trzech podestów roboczych o różnym zastosowaniu. Najniższy pomost służy do demontażu kotew i głowic. Powyżej znajduje się podest sterowniczy, na którym przeprowadzane są prace związane z podnoszeniem segmentu. Na górnym podeście odbywa się obsługa ustawionego na segmencie deskowania. Deskowanie ścienne ustawiane jest na wózkach, które umożliwiają jego odsunięcie od wykonanego elementu. Podnoszenie segmentów systemu RKS realizowane jest za pomocą mobilnego układu hydraulicznego, co redukuje ilość potrzebnych do obsługi deskowania siłowników. System RKS-L został zaprojektowany do realizacji obiektów z sektora mieszkaniowego, których wysokość nie przekracza 12– 15 kondygnacji. Rozwiązanie wykorzystywane jest do wykonywania ścian szczytowych w deskowaniu o wysokości do 3,9 m. W stosunku do rozwiązania RKS zredukowano ilość podestów roboczych, znacząco ograniczając koszty wynajmu. System wyposażono w dwa podesty – dolny do odzyskiwania elementów zakotwienia i górny do obsługi deskowania oraz układu hydraulicznego.

Dla wysokościowców

Dla wysokościowców W przypadku realizacji budynków o wysokościach powyżej 100 m wymagane jest zastosowanie systemów cięższych, z masztami wyprzedzającymi. Na budynkach, gdzie realizowany jest trzon z wyprzedzeniem w stosunku do stropów, znajduje zastosowanie system wsporników samowznoszących ATR. Na rodzimym rynku, przy realizacjach budynków wysokich, częściej spotykamy się z realizacją bez wyprzedzenia, gdzie wykorzystywany jest system platform samowznoszących ATR-P. Platformy ATR-P montowane są wewnątrz trzonów. Rozwiązanie zakłada podwieszenie deskowania ściennego na konstrukcji wieżowej ustawianej na platformach. Podwieszenie deskowania realizowane jest na wózkach rolkowych z wciągarkami łańcuchowymi obsługiwanymi przez pracowników z poziomów platformy bądź stropu. Podniesienie układu jest dwuetapowe. W pierwszej kolejności podniesiony zostaje maszt, który w drugim etapie wznoszenia posłuży do przestawienia reszty konstrukcji deskowania. W przypadku realizacji budynków wysokich firma ULMA zawsze zapewnia pełne wsparcie dla wykonawcy w zakresie obsługi systemów samowznoszących. Na realizowanych z naszą firmą budowach organizowane są szkolenia, podczas których pracownicy wykonawcy zapoznawani są ze wszystkimi aspektami związanymi ze wznoszeniem konstrukcji deskowania.

open