Home News ZDROWO I EKOLOGICZNIE – INWESTYCJA GRUPY BUMA WYZNACZA NOWE STANDARDY
ZDROWO I EKOLOGICZNIE – INWESTYCJA GRUPY BUMA WYZNACZA NOWE STANDARDY
0

ZDROWO I EKOLOGICZNIE – INWESTYCJA GRUPY BUMA WYZNACZA NOWE STANDARDY

0
0

Dobre samopoczucie i zdrowie to podstawy komfortu pracy. Olbrzymi wpływ ma na nie miejsce, w którym pracownicy wykonują swoje codzienne zadania. Rosnący trend przyjaznego pracownikom, zielonego budownictwa biurowego dociera do Polski. Niedawno oddany do użytkowania pierwszy z budynków kompleksu Wadowicka 3 w Krakowie jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym projektem, który jest w trakcie certyfikacji FITWEL.

 Dogodna lokalizacja, dostępność budynku dla osób z ograniczeniami ruchu, bogato zagospodarowane przestrzenie zewnętrzne i wewnętrzne, dostęp do punktów gastronomicznych – to tylko niektóre z kryteriów, które spełnić muszą projekty ubiegające się o certyfikację w ramach amerykańskiego systemu FITWEL.

Jak zauważają eksperci, jakość przestrzeni biurowej ma olbrzymi wpływ na poprawę zadowolenia z pracy, a także zdrowie i dobre samopoczucie. Według McKinsey & Company, dobrze przygotowane projekty potrafią zamienić się w realizacje promujące bezpieczeństwo, zwiększające aktywność fizyczną pracowników i wspierające równość społeczną. Potrafią też istotnie zmniejszyć ryzyko chorób i skalę absencji w pracy.

W ślad za rosnącymi oczekiwaniami najemców, inwestorzy i zarządcy nieruchomości dostosowują swoje projekty do zaawansowanych warunków oceny certyfikacyjnej związanej z kryteriami health & well being. Nasz nowy obiekt, pierwszy z budynków kompleksu biurowego Wadowicka 3, jako pierwszy w kraju jest w trakcie certyfikacji FITWEL. Już na etapie projektu wprowadziliśmy rozwiązania, które dbają o zdrowie i samopoczucie jego użytkowników – mówi Konrad Dziewoński, prezes Grupy BUMA.

Certyfikowany budynek został zaprojektowany przez znaną z nietuzinkowych projektów architektonicznych pracownię architektoniczną Medusa Group.

Kompleks o powierzchni 31 tys. mkw. zlokalizowany jest w bliskiej odległości od centrum miasta, tuż przy jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Krakowie – Rondzie Matecznego, zapewniającym znakomite połączenie ze Starym Miastem, Dworcem Głównym, uczelniami wyższymi, dzielnicami mieszkaniowymi oraz obwodnicą A4 i lotniskiem Kraków-Balice. Trzy budynki o nieszablonowej architekturze wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną. Wyposażone zostały w nowoczesne podziemne parkingi, szatnie z prysznicami dla rowerzystów i stację napraw jednośladów. Dzięki wcześniejszemu zagospodarowaniu terenów otaczających inwestycję, wdrożyliśmy także liczne rozwiązania ekologiczne, takie jak nawadnianie kropelkowe i budki dla owadów. Wśród innych, licznych inwestycji realizowanych w ostatnich latach w Krakowie, te oddawane przez Grupę BUMA od początku działalności cechują się wysoką jakością wykonania i wrażliwością na kwestie ochrony środowiska – dodaje Dziewoński, Prezes Grupy BUMA.

Przy uzyskiwaniu certyfikatu Inwestor aktywnie współpracuje z firmą Sweco, ambasadorem projektu w Polsce. Oprócz rejestracji projektu w certyfikacji FITWEL, na etapie projektowym Wadowicka 3 uzyskała także certyfikat ekologiczny  BREEAM na poziomie Excellent. Obecnie do użytku oddany jest pierwszy z trzech identycznych obiektów. Założone standardy związane z realizacją kolejnych inwestycji jednego z największych deweloperów na południu Polski zakładają każdorazowe dostosowanie obiektu do certyfikacji FITWEL.

 

 

 

 

 

 

open