Home News ALTRAD-MOSTOSTAL: SPEŁNIAMY OCZEKIWANIA
ALTRAD-MOSTOSTAL: SPEŁNIAMY OCZEKIWANIA
0

ALTRAD-MOSTOSTAL: SPEŁNIAMY OCZEKIWANIA

0
0

Nasza firma od lat jest największym producentem podestów stalowych i aluminiowych do wszelkich systemów rusztowań oferowanych oraz używanych w Grupie ALTRAD. Produkujemy ich ponad milion sztuk rocznie. Dodatkowo jesteśmy największym dostawcą wyrobów aluminiowych – rusztowań, szalunków i specjalnych konstrukcji.

Joanna Gólczyńska: ALTRAD-Mostostal to największa fabryka rusztowań i szalunków w Polsce, ale od lat umacniacie swoją obecność również poza granicami naszego kraju. W czym tkwi sekret waszego sukcesu?

Dorota Jaszczuk: Już od początków naszej działalności w 1996 roku firma nastawiona była na równoległą aktywność w kraju i w eksporcie. Jeszcze jako Baumann-Mostostal poza Polską dostarczaliśmy nasze produkty do Niemiec, Skandynawii i na rynki wschodnie. Od 2005 roku należymy do francuskiej grupy ALTRAD, co stwarza nam wiele możliwości rozwoju – zarówno produktów, jak i obrotów. Dzięki zróżnicowaniu odbiorców oraz oferowanego asortymentu jesteśmy w stanie adaptować się do dynamicznej sytuacji rynkowej. Grupa ALTRAD to obecnie prawie 42 tysiące ludzi zatrudnionych w 120 firmach w ponad 50 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Azji i Pacyfiku. Obroty Grupy w tej chwili to około 3,4 miliarda euro. Na przestrzeni ostatnich lat dzięki inwestycjom i pozyskiwaniu nowych klientów Grupa ALTRAD stale się rozwija. Zakup i integracja firm z branży serwisowej, takich jak: CAPE, Prezioso Linjebygg i Hertel zwiększyło zakres oferowanych produktów oraz usług o profesjonalną obsługę przemysłu na całym świecie, w przetwórstwie ropy naftowej i gazu, wytwarzania energii oraz w budownictwie.

J.G.: Jaką rolę w tak dużej Grupie i obsłudze tak znaczących klientów odgrywa ALTRAD-Mostostal?
D.J.: Nasza firma od lat jest największym producentem podestów stalowych i aluminiowych do wszelkich systemów rusztowań oferowanych oraz używanych w Grupie ALTRAD. Produkujemy ich ponad milion sztuk rocznie. Dodatkowo jesteśmy największym dostawcą wyrobów aluminiowych – rusztowań, szalunków i specjalnych konstrukcji. W tym roku realizowaliśmy m .in. dostawy aluminiowego systemu szalunkowego ALUSTROP na Kubę, gdzie był używany przy realizacji projektów firmy Bouygues, a szalunek ścienny MIDI BOX i rusztowania modułowe ROTAX sprawdzają się już od jakiegoś czasu w Chile.

J.G.: Co uważa Pani za największe atuty ALTRAD-Mostostal?
D.J.: Naszym największym kapitałem są ludzie, nasi klienci i pracownicy. Większość z naszego zespołu jest z nami od początku swojej kariery zawodowej. Z naszymi partnerami w Polsce oraz za granicą staramy się nawiązywać długotrwałe relacje, które pozwalają nam na obopólny rozwój. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, stosujemy materiały o podwyższonych parametrach, proces produkcji objęty jest procedurami ISO 9001, nieustannie szkolimy naszą załogę i inwestujemy w nowe technologie. Mimo szerokiego asortymentu staramy się stale utrzymywać stany magazynowe, by czas oczekiwania na realizację zamówienia był jak najkrótszy. Elastycznie reagujemy też na niestandardowe potrzeby klienta, realizujemy indywidualne zamówienia, projekty, zarówno w zakresie rusztowań, jak i szalunków. Dodatkowo nasze cztery spółki: ALTRAD Mostostal Montaż z Siedlec, ALTRAD Końskie, ALTRAD Pomorze ze Szczecina i ALTRAD Prymat ze Świdnicy od lat obsługują klientów w zakresie wynajmu i montażu sprzętu naszej produkcji.

J.G.: Jakie plany ma ALTRAD Mostostal na najbliższych kilka miesięcy?
D.J.: Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok obrachunkowy, w którym jak zawsze stawiamy sobie ambitne cele. Jeżeli chodzi o aspekt handlowy naszej  działalności, na początku października będziemy uczestniczyć w targach EXPOEDIFICA w Chile. Chcemy również pokazać naszym klientom zalety, jakie płyną z zamiany tradycyjnych szalunków stropowych na aluminiowy system ALUSTROP. Poza tym zamierzamy dalej promować aluminiowe rusztowania modułowe ALUROTAX, które są używane m.in. w elektrowniach atomowych we Francji. W najbliższym czasie system rusztowań aluminiowych będzie wykorzystany podczas prac renowacyjnych na wieży Eiffla. A wychodząc troszkę poza tematy budowlane, już w drugiej połowie września w Japonii rozpoczyna sie walka o Puchar Świata w rugby, sporcie, który od lat wspiera Mohed Altrad. Grupa ALTRAD zawarła z Francuską Federacją Rugby umowę handlową, na mocy której stała się do 2023 r. głównym sponsorem reprezentacji Francji. Zamierzamy nie tylko pracować ale i kibicować.

J.G.: Jak obecnie prezentuje się Państwa oferta?
Rafał Jastrzębski: ALTRAD-Mostostal jako firma jest znaczącym członkiem dużej grupy kapitałowej, a szeroka gama asortymentu, jaki produkujemy, otwiera przed nami nowe rynki. Nasi klienci mają do dyspozycji systemy szalunkowe ścienne (MIDI BOX), stropowe (dźwigarkowo-sklejkowy, panelowy – ALUSTROP, oraz system ALTRADAL (wyłącznie na rynek francuski), rusztowania modułowe (stalowe – ROTAX PLUS, aluminiowe ALUROTAX oraz ALUSCAF – rynek norweski), ramowe (stalowy i aluminiowy MOSTOSTAL PLUS), system zadaszeń (ALUSKY), system trybun, kozły budowlane, zsypy do gruzu, wieże podporowe i wiele innych. Nasza przewaga na tle innych firm polega przede wszystkim na tym, że nie ograniczamy się do produkcji jedynie systemów szalunkowych lub rusztowań. Produkujemy sprzęt niezbędny na każdym etapie procesu inwestycyjnego, od budowy poprzez wykończenie, konserwację oraz remont obiektów budowlanych. Nasze produkty są wykorzystywane również przy pracach w stoczniach, elektrowniach, rafineriach, zakładach przetwórczych i produkcyjnych oraz do budowy scen, estrad. Wykonujemy także projekty konstrukcji nietypowych i specjalnych na życzenie klienta.

J.G.: Zatrzymajmy się przy systemach szalunkowych. Czym wyróżnia się propozycja ALTRAD-Mostostal na tle innych firm?
R.J.: Systemy szalunkowe zaprojektowane i produkowane w naszej firmie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Poza doskonale wszystkim znanym tradycyjnym systemem stropowym dźwigarkowo-sklejkowym mamy w naszej ofercie coraz chętniej kupowany system stropowy panelowy – ALUSTROP. Konstrukcję stanowią ramy z profili aluminiowych pokryte wodoodporną sklejką. Płyty stropowe o dużym typoszeregu wymiarowym są podpierane za pośrednictwem głowic i podpór budowlanych. Coraz większa liczba klientów docenia trwałość elementów oraz szybkość montażu i demontażu tego systemu. Poza systemami stropowymi mamy w ofercie system szalunków ściennych MIDI BOX. Nowością, do której chcemy przekonać naszych klientów, zwłaszcza tych posiadających wypożyczalnie, są płyty wypełnione sklejką pokrytą polipropylenem, która znacznie zwiększa możliwy czas użytkowania takiego sprzętu. System MIDI BOX jest bardzo uniwersalny, trwały oraz łatwy w montażu. Produkujemy płyty o wysokości 90, 120, 150, 240, 270, 300 i 330 cm oraz w szerokościach od 25 do 90 cm. Mamy też płyty o szerokościach 120, 180 i 240 cm.

J.G.: Ważnym elementem strategii firmy jest rozwój na zagranicznych rynkach. Jakie rezultaty do tej pory udało się osiągnąć Państwu w tym obszarze?
R.J.: Rusztowania sprzedajemy praktycznie w każdy zakątek świata. Zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy do produkcji i sprzedaży pięć systemów rusztowań. Rusztowania ramowe MOSTOSTAL PLUS oraz modułowe ROTAX PLUS to nasze pierwsze projekty. Na kolejnym etapie rozwoju zaprojektowaliśmy rusztowania ramowe MOSTOSTAL PLUS w wersji aluminiowej. Zainteresowanie klientów z Norwegii, Finlandii i Szwecji przyczyniło się do wdrożenia aluminiowych rusztowań modułowych ALUROTAX. Jest to system, którego budowa opiera się na wykorzystaniu możliwości, jakie daje węzeł konstrukcyjny pozwalający na łączenie poprzecznic, podłużnic, stężeń pionowych i poziomych. Praktycznie wszystkie elementy wykonane są z aluminium. Posiadamy certyfikat bezpieczeństwa na rynek polski, a także na rynek szwedzki. W ofercie mamy również system rusztowań aluminiowych modułowych ALUSCAF, który produkujemy wyłącznie na rynek norweski. Jest on tam wykorzystywany do prac m.in. na platformach wiertniczych.

J.G.: Jak utrzymać satysfakcję klientów w tak dynamicznej branży, jaką jest budownictwo?
R.J.: Satysfakcję klientów można utrzymać, dostarczając im rozwiązań, które spełnią ich oczekiwania. Stawiamy na doświadczenie, funkcjonalność, szybkość montażu i demontażu, trwałość oraz bezpieczeństwo. Wszystkie nasze wyroby projektujemy zgodnie z obowiązującymi normami. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami i staramy się wyjść naprzeciw ich potrzebom.

***********************************************************************************************

Rusztowania ALTRAD-Mostostal na estońskiej scenie
Z okazji Święta Przywrócenia Niepodległości Estonii 20 sierpnia 2019 r. odbył się koncert Andrea Bocelli w Tallinie. Firma UNITED CAPITAL OÜ – przedstawiciel handlowy ALTRAD-Mostostal w Estonii wygrał przetarg na dostarczenie i montaż elementów rusztowań, z których wykonano m.in. scenę główną z zadaszeniem o wysokości boku 18 m i kalenicy prawie 25 m, trybuny VIP oraz wieże pod nagłośnienie i kamery. W celu realizacji przedsięwzięcia dostarczono około 11 ciężarówek sprzętu, w tym rusztowań modułowych Rotax Plus. Montaż całości zajął 3 dni i został wykonany przy ścisłej współpracy z włoskimi inżynierami.

open