Home News NAJWIĘKSZA INWESTYCJA W HISTORII FIRMY BOLIX SA
NAJWIĘKSZA INWESTYCJA W HISTORII FIRMY BOLIX SA
0

NAJWIĘKSZA INWESTYCJA W HISTORII FIRMY BOLIX SA

0
0

Firma BOLIX SA dzięki wdrożeniu unikalnego i innowacyjnego systemu dociepleń nowej generacji ETICS 2.0. została wybrana jako dostawca dla największego w ostatnich latach kontraktu na termomodernizacje w Wielkiej Brytanii. Zadanie obejmuje ocieplenie i gruntowną termomodernizację 21 budynków wielokondygnacyjnych w mieście Walsall w środkowej Anglii.

W projekcie zostanie zastosowany innowacyjny system ociepleń EWI Soltherm 75 o parametrach nigdzie dotąd nie stosowanych. Wybór tego rozwiązania przez inwestora został poprzedzony złożonym procesem dopuszczenia i weryfikacji, w którym istotną role odegrała rządowa agencja OFGEM. W wyniku przeprowadzonych badań uznano, że system jest w stanie być użytkowany przez co najmniej 75 lat eksploatacji.

W ocenie systemu brano pod uwagę zarówno procesy starzeniowe jak i przewidywane zmiany klimatyczne w związku z globalnym ociepleniem i wzrostem zagrożenia ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi.  Opracowanie takiego systemu wymagało przeprowadzenie przez Bolix wspólnie z polskimi jednostkami naukowymi i badawczymi szeregu poszerzonych i bardzo surowych testów dużej skali. Celem oceny było określenie odporności w długim okresie czasu na huraganowe obciążenie wiatrowe, spękania,  długotrwały kontakt z wodą, przenikania wilgoci, gradobicia oraz de-laminacje.

Ponadto Bolix zadbał by zastosowane innowacje zapobiegały zagrożeniami pożarowym dużej skali, co po tragedii Grenfell w Londynie jest jednym z priorytetowych wymagań na Wyspach Brytyjskich.

open