Home Materiały i Technologie BUDŻET POD KONTROLĄ
BUDŻET POD KONTROLĄ
0

BUDŻET POD KONTROLĄ

0
0

Naturalną konsekwencją wszystkich niedogodności występujących podczas trwania budowy są odchylenia od założonego budżetu. Firma Palisander oferuje rozwiązanie, które pomoże przywrócić kontrolę nad budżetem najmu szalunków.

Każdy, kto miał do czynienia z budową, wie, że jest ona „żywym organizmem” i trudno zapanować nad biegiem zdarzeń będących jej udziałem. Liczne czynniki wpływają na postęp prac i pomimo nawet najdokładniejszego planowania nie da się przewidzieć wszystkich scenariuszy, które mogą opóźnić postęp realizacji. Naturalną konsekwencją wszystkich niedogodności występujących podczas trwania budowy są odchylenia od założonego budżetu. Zbyt wolna rotacja szalunkami, gromadzenie zbyt dużej ilości potencjału szalunkowego na budowie oraz jego niewłaściwe wykorzystywanie są przyczyną generowania dodatkowych kosztów za wynajem, które na koniec budowy mogą stanowić nawet wielokrotność założonej na wynajem kwoty.

Realne założenia i wnikliwa analiza
Analizując problemy swoich klientów, Palisander wychodzi naprzeciw ich potrzebom, oferując rozwiązanie, które pomaga przywrócić kontrolę nad budżetem najmu szalunków. Monitoring kosztów najmu to usługa, która polega na stałym weryfikowaniu wykorzystania budżetu na danym etapie budowy. Już w fazie tworzenia oferty inżynierowie Palisander we współpracy z kierownictwem dbają o uwzględnienie właściwego czasu pracy szalunków, ich odpowiedniej ilości, indywidualnie dobierając efektywne rozwiązania pod kątem danej inwestycji. Tworzenie realnych do spełnienia założeń to jeden z najważniejszych elementów dbania o koszty najmu i jest podstawą przy tworzeniu wszystkich ofert Palisander.

Wczesny sygnał – szybka reakcja
W kolejnym kroku współpracy regularnie wizytujący budowy doradcy techniczni Palisander analizują postęp prac, tempo rotacji szalunków oraz potencjał na danym etapie jej trwania i poprzez przygotowywanie szczegółowych raportów i tabel kosztowych są w stanie wskazać ewentualne zagrożenia przekroczenia budżetu na najem już w pierwszych miesiącach od rozpoczęcia prac. Klienci otrzymują informację o newralgicznych punktach i sugestie rozwiązań do wdrożenia. Wczesne sygnały o ewentualnych zagrożeniach dają możliwość szybkiego reagowania i podejmowania działań zmierzających do celu, którym są jak najmniejsze odchylenia od zakładanego planu budżetowego. Palisander od wielu lat analizuje wpływ różnego rodzaju czynników na zwiększanie kosztów najmu. Prowadzone badania potwierdzają, że reagowanie na sygnały o zagrożeniach na wczesnym etapie budowy jest w stanie zmniejszyć rozjazd budżetu średnio nawet o 75%.


Fot. arch. Palisander

open