Home Materiały i Technologie WYŻSZY POZIOM SPRZEDAŻY
WYŻSZY POZIOM SPRZEDAŻY
0

WYŻSZY POZIOM SPRZEDAŻY

0
0

W dzisiejszych czasach inwestorzy, wykonawcy i klienci liczą na niezawodną, szybką obsługę, oszczędność czasu oraz dostęp do rozwiązań i usług niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, a także urządzenia, z którego korzystają. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Doka nie tylko wprowadza zdobycze techniki i nowoczesne technologie do portfolio produktowego, ale od września uruchamia sklep internetowy, gdzie, za pomocą jednego kliknięcia, złożymy zamówienie na niezbędne deskowania, elementy szalunkowe i komponenty.

Marta Modrzejewska
Head of Marketing
Doka Polska

Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez udogodnienia, jakim jest możliwość kupowania książek lub rezerwacji pokoju hotelowego za pomocą paru kliknięć. Według portalu Statista ponad 40% użytkowników internetu na świecie zamawia towary lub usługi online, a liczba ta stale rośnie. Tendencja jest zauważalna również w budownictwie. Według badania Changes to the B2C/B2B Market Structures through E- -Commerce, przeprowadzonego przez firmę doradczą Roland Berger, do roku 2030 ćwierć ogółu
przychodów w branży budowlanej zostanie wygenerowana online.

W badaniu obejmującym 300 organizacji w sektorze B2B (z których 1/4 pochodziła z branży budowlanej) z Europy, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, przeprowadzonym przez agencję badawczą Sapio Research, 84% przedsiębiorstw budowlanych na całym świecie zakłada, że w przyszłości będą sprzedawać swój portfel produktów przez internet. Oznacza to, że przemysł budowlany już dziś wyprzedza inne sektory (np. elektroniczny: 72%, motoryzacyjny: 60%), a także plasuje się znacznie powyżej średniej globalnej, wynoszącej 72%.

E-commerce bez wątpienia zatarł granice międzynarodowe, dzięki czemu wiele firm rozpoczęło ekspansję na nowe rynki. W rezultacie handel zagraniczny stał się ważną częścią strategii rozwoju, a do jego największych zalet zalicza się między innymi racjonalizację oraz oszczędność czasu. Równie ważne jest zminimalizowanie błędów podczas ręcznego wprowadzania danych, zmniejszenie wymagań administracyjnych systemów i usprawnienie obsługi procesów sprzedaży wewnętrznej…

Fot. arch. Doka

Cały artykuł do znalezienia za darmo w wersji cyfrowej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Builder Polska z App Store, Google Play lub wejść na naszą stronę https://e.buildercorp.pl/ i zarejestrować się.


open