Home Builder Awards OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – RAFAŁ MICHALSKI PREZES ZARZĄDU, BLACHOTRAPEZ SP. Z O.O.
OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – RAFAŁ MICHALSKI PREZES ZARZĄDU, BLACHOTRAPEZ SP. Z O.O.
0

OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – RAFAŁ MICHALSKI PREZES ZARZĄDU, BLACHOTRAPEZ SP. Z O.O.

0
0

Na początku bieżącego roku nagrodziliśmy liderów rynku budowlanego za ich sukcesy w 2018 roku. Wszyscy tegoroczni laureaci mogą pochwalić się osiągnięciami, które wypracowały zespoły kompetentnych i zaangażowanych pracowników, zarządzane przez najlepszych managerów – Osobowości Branży 2018! W niniejszym numerze prezentujemy laureatów tego prestiżowego wyróżnienia.

Rafał Michalski od 1999 r. zaangażowany jest w zarządzanie operacyjne przedsiębiorstwami produkcyjnymi z branży budowlanej oraz przemysłowej. Prowadził z sukcesami działania w obszarach zarządzania sprzedażą i łańcuchem dostaw, tworzenia długofalowych strategii rozwoju, ekspansji na nowe rynki oraz kontrolingu. W ostatnich 12 latach ściśle związany z branżą budowlaną. Wieloletni dyrektor handlowy firmy Metal-Plast, koordynator restrukturyzacji firmy Spectus, a także wiceprezes zarządu Poli-Eco. Od 2014 roku Prezes Zarządu Blachotrapez Sp. z o.o. i Szef Grupy Kapitałowej osiągającej obecnie 550 mln rocznych przychodów ze sprzedaży.

Przedsięwzięcia zrealizowane z inspiracji Prezesa Rafała Michalskiego przyczyniły się do wypracowania pozycji lidera czytelnej nie tylko dla konkurencji, ale także dla klientów i partnerów. Doprowadził do znacznego wzrostu zainteresowania ofertą, co znajduje odzwierciedlenie w sprzedaży – w minionym roku Blachotrapez odnotował jej rekordowy wzrost w Polsce, szczególnie wśród inwestorów prywatnych. To efekt stałych inwestycji w jakość oraz technologie wydłużające gwarancję produktów. Produkty Grupy Kapitałowej Blachotrapez są dostępne w 150 firmowych oddziałach, w ponad 450 hurtowych punktach sprzedaży w Polsce i ponad 200 w Europie. Eksport stanowi ok. 25 proc. przychodów. Każda placówka to przede wszystkim przeszkoleni doradcy techniczni. Firma stale zwiększa swoje moce przerobowe. Obecnie zakłady produkcyjne obejmują łączną powierzchnię 14 tys. m², w których zgodnie z najwyższymi standardami jakości tworzone są unikalne w skali europejskiej produkty. W ciągu ostatnich dwóch lat rozbudowano polską strukturę o dwie w pełni zautomatyzowane hale produkcyjne umożliwiające digitalizację procesów. Jednocześnie rozwijane są zagraniczne spółki – w Czechach oddano do użytku centralny magazyn, a obecnie powstaje hala produkcyjno-magazynowa.

open