Home Builder Awards OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – SEBASTIAN WALERYSIAK PREZES ZARZĄDU, VIESSMANN SP. Z O.O.
OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – SEBASTIAN WALERYSIAK PREZES ZARZĄDU, VIESSMANN SP. Z O.O.
0

OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – SEBASTIAN WALERYSIAK PREZES ZARZĄDU, VIESSMANN SP. Z O.O.

0
0

Na początku bieżącego roku nagrodziliśmy liderów rynku budowlanego za ich sukcesy w 2018 roku. Wszyscy tegoroczni laureaci mogą pochwalić się osiągnięciami, które wypracowały zespoły kompetentnych i zaangażowanych pracowników, zarządzane przez najlepszych managerów – Osobowości Branży 2018! W niniejszym numerze prezentujemy laureatów tego prestiżowego wyróżnienia.

Sebastian Walerysiak z firmą Viessmann związany jest od 20 lat, od początku swojej ścieżki zawodowej, z krótką przerwą w latach 2009–2010, gdy w Funduszu Inwestycyjnym Mistral SA pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Projektami Biznesowymi, a następnie był prezesem zarządu firmy Giełda Wschodnia SA należącej do Funduszu. W 2011 r. powołano go na stanowisko Prezesa Zarządu firmy Viessmann – doceniając jego kompetencje managerskie oraz duże doświadczenie w branży grzewczej.

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone dla wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Rok 2018 był dla firmy szczególnie ważny – z kilku powodów. Spółka mocno skoncentrowała się na digitalizacji i informatyzacji komunikacji, uzupełniając ofertę o cyfrowe oraz hybrydowe systemy grzewcze z pełnym ich zarządzaniem za pośrednictwem internetu. Zeszły rok okazał się rekordowy pod względem sprzedaży. Firma szczególnie skoncentrowała się na sprzedaży pomp ciepła, rozumiejąc odpowiedzialność społeczną, jaka ciąży na producencie urządzeń grzewczych.

Prezes Zarządu za swój największy sukces uważa fakt, że przez lata zarządzania firmą Viessmann w Polsce udało mu się zbudować znakomity zespół ludzi podążający w jednym kierunku, co zaowocowało wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań, które stały się obowiązującymi normami dla całego koncernu.

open