Home News APARTAMENTY SKARBOWA. NOWOCZESNOŚĆ WPISANA MIĘDZY STARE BUDOWLE
APARTAMENTY SKARBOWA. NOWOCZESNOŚĆ WPISANA MIĘDZY STARE BUDOWLE
0

APARTAMENTY SKARBOWA. NOWOCZESNOŚĆ WPISANA MIĘDZY STARE BUDOWLE

0
0

Odporne, wytrzymałe, o unikalnej, naturalnej strukturze i wyrafinowanym, minimalistycznym wyglądzie. Materiałów o takich cechach użyto do stworzenia Apartamentów Skarbowa. Ten zrewitalizowany budynek mieści się w centrum Leszna. Powstały w nim nie tylko mieszkania, ale też biura i lokale usługowe.

Wśród obiektów zlokalizowanych na leszczyńskiej starówce nowa budowla wyróżnia się nowoczesną architekturą i elegancką, jasną elewacją. Pięciopiętrowy budynek zbudowano pomiędzy 2016 a 2018 rokiem u zbiegu ulic Skarbowej i Krasińskiego, w miejscu gdzie kiedyś działała przychodnia lekarska. Jego białe ściany zewnętrzne ozdobione są gdzieniegdzie elementami w odcieniach szarości i ciemnego beżu, co w połączeniu z szarym dachem tworzy wyjątkowo spójną kompozycję.

Elewację tworzą niepalne, funkcjonalne i ekologiczne płyty włóknocementowe firmy EQUITONE. Spośród ich różnorodnych struktur i kolorów projektanci z biura GRID Architekci wybrali trzy. Największą powierzchnię zajmuje jasna EQUITONE [tectiva] o barwie TE90, wyróżniająca się jedwabiście gładką, a przy tym matową powierzchnią, przez którą subtelnie prześwieca struktura włóknocementu. Połączona jest z płytami EQUITONE [natura] o bezpretensjonalnej, szorstkiej, niepolerowanej powierzchni w odcieniu ciemnej szarości N28. Na Apartamentach Skarbowa umieszczono również rowkowane płyty EQUITONE [linea] LT 60, które za każdym razem inaczej wypełniają się światłem, tworząc unikalny efekt 3D.

Stylowy wygląd to nie jedyna cenna właściwość płyt EQUITONE. Ponieważ montuje się je w systemie elewacji wentylowanych, skutecznie izolują budynek od deszczu i zbyt ostrych promieni słonecznych, a jednocześnie umożliwiają cyrkulację powietrza pomiędzy nimi a ścianami.

Mieszkania i nie tylko

Wnętrze Apartamentów Skarbowa kryje 46 mieszkań o metrażach od 26 do 90 m2. Są wśród nich zarówno jedno-, jak i dwupoziomowe. Większość posiada balkon, taras, loggie, a z części z nich można wyjść bezpośrednio na wewnętrzne patio. Klatki schodowe wyłożone są granitem. Na parterze zaplanowano trzy lokale handlowo-usługowe, a na pierwszym piętrze cztery pomieszczenia biurowe o powierzchniach około 50 i 60 m2. Budynek został wyposażony w podziemny garaż, w którym może zaparkować prawie 40 samochodów osobowych.

Apartamenty Skarbowa wyróżnione

Budowlę uznano za Lidera Rewitalizacji Leszna w szóstej edycji plebiscytu. Budzący zachwyt obiekt będzie miał swoją kontynuację przy Skarbowej 2, gdzie nowoczesne mieszkania również mają zostać połączone z lokalami usługowymi.

open