Home Firmy KIERUNEK – FASADY ELEMENTOWE
KIERUNEK – FASADY ELEMENTOWE
0

KIERUNEK – FASADY ELEMENTOWE

0
0

Najwyższa jakość produkcji i montażu, partnerska współpraca oraz stabilna sytuacja finansowa – to wszystko sprawia, że ELJAKO-AL coraz częściej staje się pierwszym wyborem generalnych wykonawców do realizacji najbardziej wymagających przedsięwzięć fasadowych.

30 LAT DOŚWIADCZENIA ELJAKO-AL Sp. z o.o. to polska firma prywatna, która od początku istnienia jest ukierunkowana na realizację ambitnych projektów fasadowych. Przez cały okres rozwoju przedsiębiorstwo stopniowo zwiększało zarówno swój portfel zamówień, jak i poziom techniczny realizowanych projektów elewacyjnych. – Zakładając z początkiem lat 90. firmę ELJAKO AL, za cel stawialiśmy sobie długofalową partnerską współpracę z naszymi klientami opartą na zaufaniu i synergii. Jako główną specjalizację wybraliśmy realizację ambitnych projektów fasadowych, opartych w większości na aluminium i szkle. Naszym motto stała się najwyższa jakość produkcji oraz kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych, co do dzisiaj pozostaje atutami firmy na trudnym rynku budowlanym – komentuje właściciel, Jacek Kołodziejski. W swojej bogatej historii przedsiębiorstwo zrealizowało kompleksowo ponad 100 inwestycji w kraju i za granicą. Dominowały budynki biurowe, jak .KTW w Katowicach czy gdańska Alchemia, ale nie zabrakło również szeregu innych konstrukcji, jak banki, uczelnie, budynki apartamentowe, lotniska czy infrastruktura drogowa.

KOMPLEKSOWE WYKONAWSTWO
Realizacje elewacji wysokościowców oraz dużych kompleksów budowlanych wymagają doświadczenia i bardzo dobrej koordynacji prac wykonawcy fasady z biurem projektowym, generalnym wykonawcą oraz inwestorem. Pamiętając o tym, w ELJAKO-AL tworzymy do zarządzania każdą inwestycją indywidualny międzyfirmowy Zespół Projektowy, w skład którego wchodzą osoby o wymaganych dla projektu kompetencjach. Aktywne uczestnictwo przedstawicieli firmy w projekcie na każdym etapie realizacji – poczynając od koncepcji architektonicznej poprzez projektowanie i prace na budowie aż po odbiór końcowy – pozwala zoptymalizować koszty oraz całkowity czas przedsięwzięcia. A teraźniejszość pokazuje, że tempo realizacji jest dla wszystkich uczestników procesu budowlanego niezmiernie istotne. Przykładem budowy prowadzonej pod presją czasu jest 195-metrowy budynek biurowy Skyliner zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Obecnie firma ELJAKO-AL kompleksowo realizuje tam 28 tys. m2 fasad w tempie jednego piętra na tydzień – w dodatku przy bardzo małym placu budowy wymagającym wyjątkowej sprawności logistycznej i dostaw on-time.

INNOWACJE I ROZWÓJ
Ambicją ELJAKO-AL jest ciągły rozwój techniczny zespołu i infrastruktury oraz stawianie sobie coraz poważniejszych wyzwań w celu zaspokojenia rosnących potrzeb klientów. Ciekawym przykładem jest wykonanie w ostatnich tygodniach – unikalnego na skalę europejską – rozwiązania fasady szklanej o nośnej konstrukcji linowej na podium budynku Mennica Legacy Tower w Warszawie. Wysokość fasady to 12 m, a powierzchnia wynosi ponad 1 tys. m2. Na tym obiekcie ELJAKO-AL kompleksowo wykonała również 17 tys. m2 złożonej elewacji elementowej wraz z żaluzjami. Składający się z dwóch wież budynek został oparty na dedykowanych rozwiązaniach firmy systemowej i projekcie biura z USA. Innym przykładem projektu wymagającego ścisłej współpracy ELJAKO-AL z architektem, biurem projektowym i inwestorem, a także optymalizacji projektu w bardzo krótkim czasie – jest fasada segmentowa na budynku Widok Towers realizowana obecnie w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji stolicy, w miejscu dawnego Uniwersalu. – Przez lata funkcjonowania w ELJAKO-AL udało się stworzyć zespół profesjonalnych i zaangażowanych pracowników oraz zdobyć bogate doświadczenie we wsparciu klientów na każdym etapie inwestycji. Obecnie dynamicznie doskonalimy się w efektywnej prefabrykacji i montażu skomplikowanych rozwiązań fasad elementowych, przejmując rolę lidera w tym sektorze – podsumowuje Jacek Kołodziejski, Prezes Zarządu.

 

open