Home PATRONATY WYŻSZY POZIOM BUDOWNICTWA
WYŻSZY POZIOM BUDOWNICTWA
0

WYŻSZY POZIOM BUDOWNICTWA

0
0

Na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA przyjedzie prawie 50 tysięcy fachowców, inwestorów, przedstawicieli handlu, generalnych wykonawców, inżynierów i architektów – ciekawych nowości oraz gotowych na podjęcie nowych wyzwań biznesowych. Czekać na nich będzie niemal 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata.

Poszczególne gałęzie budowlanki zaprezentowane zostaną na BUDMIE w 8 pawilonach. Pojawią się nowości z zakresu fundamentów, stropów, ścian i posadzek, a także materiałów wykończeniowych, chemii budowlanej, drzwi oraz podłóg (3 i 3A). Będzie można porozmawiać o innowacyjnych pomysłach w strefie start-upów. Salon stolarki otworowej (pawilon nr 5) wypełnią nowe propozycje okien, osłon, bram, ogrodzeń, ale także najświeższe rozwiązania dedykowane tym produktom – z zakresu automatyki budynków i systemów smart home. Imponująco zapowiada się salon dachów (nr 6), w którym będzie można podziwiać pełen asortyment dla branży dekarskiej, włącznie z rozwiązaniami ekologicznych dachów zielonych. Temat budownictwa prefabrykowanego, energooszczędnego i pasywnego będzie wybrzmiewać w pawilonie nr 7. Najnowsze rozwiązania dla placu budowy – szalunki, rusztowania, sprzęt pomocniczy i narzędzia będzie można testować w pawilonie 8A. Nie zabraknie też „ciężkich motywów”, czyli konstrukcji stalowych, zabudowy hal i maszyn budowlanych za sprawą towarzyszących BUDMIE Targów Intermasz i Infratec.

Dobry montaż to podstawa!
Zobaczyć, dotknąć, sprawdzić, jak działają nowe produkty i rozwiązania dedykowane budowlance, będzie można na kilkuset stoiskach. Do tego bezpośredni kontakt z producentami i dystrybutorami to pierwszy krok do wejścia na wyższy poziom biznesu. Kolejny to implementacja w oparciu o pogłębioną wiedzę i nieustanne podnoszenie umiejętności. Podczas Targów BUDMA uczestnicy poznają prawidłowe techniki montażu stolarki budowlanej w kolejnej edycji MONTERIADY, która dzięki nowej formule będzie jeszcze bardziej przystępna dla fachowców. Z kolei najlepsi młodzi dekarze mocno wytężą się, by pokazać swoją fachowość na różnych typach dachów. Powalczą o tytuł Mistrza Polski, który będzie przepustką do reprezentowania kraju na arenie światowej. Do boju staną również parkieciarze. W strefie Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich polecą wióry, by zaprezentować najtrudniejsze techniki, dzięki którym powstaną parkiety zachwycające wzorami i precyzją wykonania. Swoje umiejętności sprawdzą też adepci budowlanki podczas turnieju Złota Kielnia organizowanego dla uczniów szkół średnich.

Co z tą koniunkturą?
3 lutego wystartuje Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future. To doskonałe miejsce do dyskusji o inwestycjach i perspektywach rynku budowlanego w Polsce. Partnerem merytorycznym najbliższej edycji jest EY, którego eksperci będą moderatorami wielu debat. Interesująco zapowiada się blok tematyczny o finansach w budownictwie, który zainauguruje wybitny ekonomista prof. Witold Orłowski, a w dalszych rozmowach podjęte zostaną zagadnienia planowanych zmian prawnych i podatkowych w tym sektorze. Priorytety rozwoju projektów infrastrukturalnych w 2020 roku będą wiodącym tematem drugiego dnia forum.

Architektura przyjazna
Nie zabraknie dwudniowego Forum Designu i Architektury D&A. Rozmowy o architekturze będą toczyć się w szerszym ujęciu, gdyż do udziału zostali zaproszeni wybitni socjologowie, samorządowcy i działacze społeczni. Nowością Forum D&A będą warsztaty dla studentów architektury.

Na BUDMIE architektura będzie eksplorowana również dzięki Konkursowi Architecture BUDMA Award i projektowi 1 m/ARCH. Nagroda ABA t rafi do projektanta, którego talent i wiedza przyczyniły się do powstania wybitnego obiektu zrealizowanego w Polsce w latach 2017–2019. Natomiast prezentacja 1 m/ARCH to przegląd najnowszych dokonań pracowni architektonicznych, które na powierzchni 1 m2 wystawiają wizytówkę swoich możliwości.

Uwaga na wagę złota
Na Targach BUDMA i towarzyszących im Targach INTERMASZ, INFRATEC oraz Targach KOMINKI zaprezentuje się około 1000 wystawców, odbędzie się mnóstwo wydarzeń. Na stronie www.budma.pl dostępny jest katalog wystawców oraz zgłaszane przez nich nowości produktowe. Prezentowani są także laureaci Złotego Medalu MTP, czyli najnowsze, najlepsze jakościowo i zaawansowane technologicznie produkty zgłoszone przez wystawców do tego prestiżowego konkursu. Warto też z wyprzedzeniem zakupić bilety online, które do dnia targów są dostępne w niższej cenie. Od 4 do 7 lutego 2020 w Poznaniu będzie gorąco.

open