Home News NOWOCZESNE TERMOSTATY
NOWOCZESNE TERMOSTATY
0

NOWOCZESNE TERMOSTATY

0
0

Pomimo świadomości na temat znaczenia temperatury dla samopoczucia i zdrowia, polskie mieszkania  bardzo często są przegrzewane. Wiele osób korzysta z grzejników wyposażonych w zawory, umożliwiające jedynie zakręcenie bądź odkręcenie dopływu ciepłej wody. W przypadku grzejników nowszej generacji, używa się najczęściej głowic, które co prawda pozwalają na regulację pracy kaloryferów, jednak 5-stopniowa skala nie jest wystarczająco precyzyjna.

Aby ustawić dokładną temperaturę w poszczególnych pokojach oraz mieć stałą kontrolę ciepła, warto korzystać z najnowszej generacji regulacji termostatycznej. Czujniki w jakie wyposażone są nowoczesne urządzenia odcinają dopływ ciepła do grzejnika, jeśli temperatura w pomieszczeniu rośnie np. w wyniku dużego nasłonecznienia czy pracy urządzeń elektrycznych. Podobnie termostaty zachowują się, gdy w pomieszczeniu pojawi się zimne powietrze, np. podczas wietrzenia, przeciwdziałając tym samym niepotrzebnej utracie ciepła. – Wykorzystując takie mechanizmy możemy mieć pewność, że w pomieszczeniu stale panuje temperatura sprzyjająca naszemu komfortowi oraz zdrowiu. Nowoczesne elektroniczne termostaty wyposażone są również w programator, który steruje pracą grzejnika w zależności od naszych preferencji. W rezultacie, urządzenie można zaprogramować tak, aby danego dnia obniżało bądź całkiem odcinało dopływ ciepła do grzejników a innego włączało go z powrotem. Dzięki temu w momentach gdy przebywamy poza domem, ciepło się nie marnuje, a po urlopie wracamy do komfortowo nagrzanego mieszkania. Urządzenie samo decyduje kiedy zainicjować pracę grzejka, tak, aby w momencie pojawienia się domowników, w pomieszczeniach panowała odpowiednia temperatura.

Elektroniczne termostaty można zaprogramować według indywidualnych potrzeb bądź wybrać jeden z gotowych programów, dostosowanych do najczęściej spotykanego dobowego cyklu życia domowników. Wystarczy kilka kliknięć i można zupełnie zapomnieć o regulowaniu grzejników – urządzenie samo dba o utrzymanie stałej preferowanej temperatury w pomieszczeniu, obniżając moc grzania na przykład podczas naszej nieobecności w domu oraz automatycznie reagując na otwarcie okna czy wzrost temperatury w wyniku nagrzania pokoju od słońca.

Zastąpienie starych termostatów grzejnikowych nowymi elektronicznymi, pozwala zaoszczędzić do 23% energii, a to ma przełożenie na koszt.

Więcej informacji na www.leroymerlin.pl

 

open