Home News JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY! LESZEK GIERSZEWSKI, PREZES ZARZĄDU DRUTEX
JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY! LESZEK GIERSZEWSKI, PREZES ZARZĄDU DRUTEX
0

JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY! LESZEK GIERSZEWSKI, PREZES ZARZĄDU DRUTEX

0
0

Jesteśmy Razem. Pomagamy! to inicjatywa społeczna skupiająca przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

W ramach Akcji niezbędne wsparcie finansowe uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane przez skutki pandemii oraz organizacje pozarządowe. Inicjatorem Akcji jest Leszek Gierszewski, Prezes i założyciel Drutex SA. Akcja ma charakter otwarty i apolityczny.

Odzew przerósł nasze oczekiwania

Pomysł na ogólnopolską akcję Jesteśmy Razem. Pomagamy! narodził się z potrzeby chwili. Dostrzegliśmy, jak wiele potrzeb mają obecnie szpitale i ich personel. My od lat wspieramy lokalną społeczność, więc naturalna była dla nas decyzja, aby przekazać pomoc tym, którzy najbardziej jej obecnie potrzebują: chorym oraz instytucjom i personelowi, który się nimi opiekuje. Przekazaliśmy półtora miliona złotych pomorskim szpitalom na zakup sprzętu – specjalistycznych łóżek oraz kardiomonitorów – i odzieży ochronnej oraz dostosowanie jednego z oddziałów do potrzeb zakażonych. Jednocześnie, w ramach akcji, zaczęliśmy szukać innych firm chcących nieść pomoc. Odzew przerósł nasze oczekiwania. W ciągu niecałych dwóch tygodni dołączyło do nas kilkadziesiąt firm z całej Polski. Akcję wsparły też osobistości świata mediów, sportu i biznesu. To daje nam olbrzymią motywację do działania, przynosi nadzieję i radość. Tak potrzebne w tych jakże trudnych czasach.

 

 

open