Home News JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY! RADOSŁAW BORKOWSKI, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY SOMFY POLSKA
JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY! RADOSŁAW BORKOWSKI, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY SOMFY POLSKA
0

JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY! RADOSŁAW BORKOWSKI, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY SOMFY POLSKA

0
0

Jesteśmy Razem. Pomagamy! to inicjatywa społeczna skupiająca przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Codziennie widzimy w mediach społecznościowych informacje na temat kolejnych środków higienicznych czy maseczek, dostarczanych do szpitali przez osoby prywatne, przedsiębiorstwa czy fundacje. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, że służba zdrowia pozostaje bez tego właśnie wsparcia. Każdy czuje się zobowiązany do choćby symbolicznej pomocy w tym trudnym czasie. Somfy, jako firma działająca na rynku polskim angażuje się w inicjatywę „Jesteśmy razem. POMAGAMY” ponieważ łącząc siły z wieloma firmami, tworzymy efekt domina. To akcja, która ma realny wymiar pomocowy i jest doskonałym wyrazem, że wspólnie, niezależnie od branży czy wielkości firmy, możemy osiągnąć więcej. Łącząc siły reagujemy na wyzwania związane z zagrożeniem epidemicznym i odpowiadamy na najpilniejsze potrzeby szpitali, lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego, który jest na pierwszej linii walki z wirusem. Jednocześnie tworzymy platformę wymiany informacji między przedsiębiorcami i instytucjami, dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli wypracować strategie antykryzysowe, które pozwolą minimalizować skutki podobnych zdarzeń.

W ramach akcji postanowiliśmy sfinansować zakup specjalistycznych środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. W Instytucie, jak w wielu placówkach na terenie całego kraju, brakuje specjalistycznego sprzętu i środków niezbędnych do  sprawowania odpowiedniej opieki nad pacjentami.  Podopieczni Instytutu to pacjenci onkologiczni, dzieci urodzone przedwcześnie czy z wrodzonymi chorobami genetycznymi. To grupa wymagająca szczególnej troski, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. Nie jesteśmy obojętni, POMAGAMY!

open