Home Topbuilder BETON AGILIA FIBRO
BETON AGILIA FIBRO
0

BETON AGILIA FIBRO

0
0

Zastosowanie betonu Agilia FIBRO ze zbrojeniem rozproszonym eliminuje większość robót zbrojarskich oraz ułatwia prace betoniarskie. Całość prac związana z robotami fundamentowymi nie przekracza 5 dni, co przekłada się na realne oszczędności.

W czasach wysokich kosztów robocizny oraz braku wykwalifikowanych rąk do pracy coraz więcej firm szuka rozwiązań alternatywnych do tradycyjnych metod budowania domów. Jedną z takich alternatyw jest zamiana ław fundamentowych na płytę fundamentową. Nie jest to może rozwiązanie nowe, ale w dalszym ciągu rzadko spotykane przy budowie domów jednorodzinnych. Dotychczas zasadność stosowania płyt fundamentowych sprowadzała się do dwóch aspektów: zapewnienia stateczności konstrukcji oraz izolacyjności termicznej. Tutaj przewaga płyt fundamentowych nad ławami fundamentowymi zdaje się być zauważona zarówno przez projektantów, jak i inwestorów. Jednak po takiej analizie zazwyczaj przechodzimy do bilansu finansowego i pada pytanie: czy to mi się opłaci? Z jednej strony przy płytach fundamentowych ograniczamy prace ziemne, eliminujemy roboty murarskie związane ze wznoszeniem oraz ich izolacją. Z drugiej strony płyta fundamentowa zwiększa zapotrzebowanie na beton, a zaprojektowana w „tradycyjny sposób” wymaga też większych nakładów pracy przy przygotowywaniu zbrojenia oraz układaniu betonu.

Jeśli poza aspektami technicznymi płyty mają być też sposobem na przyspieszenie prac fundamentowych i zmniejszenie nakładów pracy, a co za tym idzie – ograniczeniem kosztów, to potrzebne jest tutaj „nowe” podejście do ich projektowania. Z pomocą przychodzi rozwój technologii betonu i coraz doskonalsze metody obliczania konstrukcji. Współpraca konstruktorów specjalizujących się w elementach zbrojonych włóknami
oraz technologów betonu pozwoliła na optymalizację procesu budowy. Zastosowanie betonu Agilia FIBRO ze zbrojeniem rozproszonym eliminuje większość robót zbrojarskich oraz ułatwia prace betoniarskie. Zbrojenie prętami zbrojeniowymi jest ograniczone tylko do newralgicznych miejsc (pod ścianami nośnymi, słupami, dużymi otworami okiennymi lub drzwiowymi), a brak konieczności wibrowania betonu oraz właściwości samopoziomujące sprawiają, że dwóch pracowników jest w stanie ułożyć beton płyty fundamentowej w czasie 2–3 godzin. Całość prac związana z robotami fundamentowymi nie przekracza 5 dni, co przekłada się na realne oszczędności.

POBIERZ PREZENTACJĘ

open