Home Topbuilder INNOWACYJNY SYSTEM OCHRONY POWIETRZA UTWS Z FILTREM
INNOWACYJNY SYSTEM OCHRONY POWIETRZA UTWS Z FILTREM
0

INNOWACYJNY SYSTEM OCHRONY POWIETRZA UTWS Z FILTREM

0
0

UTWS to przykład najlepszych dostępnych technik suszenia w branży drzewnej. To autorskie rozwiązanie Kronospanu: najskuteczniejsze i najbardziej innowacyjne. Nie posiada go żadna z konkurencyjnych firm. System służy ludziom i środowisku. Diametralnie redukuje emisje. Zmniejsza także zapach, będący wynikiem suszenia wiórów. Badania wykazały zmniejszenie ilości pyłu o 95% i LZO (lotnych związków organicznych) aż o 99%.

UTWS jest dedykowany suszarniom linii produkcyjnych płyt wiórowych. Jest efektem zaawansowanych badań i prac doświadczonych specjalistów Kronospan. Firma korzysta z własnego know-how, utworzyła także w Szczecinku Centrum Badawczo-Rozwojowe, gdzie pod okiem naukowców trwają badania między innymi na temat innowacji technologicznych i produktowych.

System uruchomiono w zakładach Kronospan w Szczecinku i Mielcu.

Kronospan to wiodący producent wysokiej jakości materiałów drewnopochodnych oraz komponentów. Produkuje w ramach zrównoważonego rozwoju, stosując innowacyjne technologie. Ważnym elementem strategii rozwoju jest dbałość o środowisko poprzez efektywne zużycie surowców i stosowanie nowoczesnych rozwiązań z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Kronospan używa wyłącznie drewna certyfikowanego. Wybudował również bardzo nowoczesną instalację do recyklingu drewna poużytkowego. Produkując z recyklingu, firma chroni lasy, redukuje strumień odpadów i ślad węglowy. Działania te są paradoksalnie nadal objęte niezwykle restrykcyjnymi ograniczeniami administracyjnymi ze strony organów ochrony środowiska.

Kronospan posiada ponad 40 zakładów w Europie, Azji i USA. W Polsce – zakłady w Szczecinku, Mielcu, Strzelcach Opolskich, Pustkowie, Poznaniu, Rudawie, Szczecinie. Firma zatrudnia 3000 pracowników, a w sposób pośredni tworzy 18000 miejsc pracy.

Na spotkaniu z Prezydentem RP firma otrzymała tytuł Ambasadora Polskiej Przedsiębiorczości, przyznany przez Prezesa Ogólnopolskiej Izby Producentów Mebli, J. Szynakę, za „najwyższej klasy profesjonalizm w budowaniu i umacnianiu partnerskich relacji biznesowych z polskimi przedsiębiorstwami”. Kronospan zdobył także tytuł Fabryka Roku 2019.

POBIERZ PREZENTACJĘ

open