Home Topbuilder THERMOFIBRA
THERMOFIBRA
0

THERMOFIBRA

0
0

Na rynku znane są rozwiązania z zastosowaniem tzw. włókna krótkiego lub rozproszonego. Jednak technologia Deceuninck, zastosowana w najnowszej serii Elegant, wyróżnia się zdecydowanie lepszą efektywnością. W profilach zostały zastosowane ciągłe pasma włókna szklanego – profil wzmocniony jest na całej długości.

Technologia ThermoFibra, wzmacniająca skrzydło okienne za pomocą wtopionych w profil pasm z włókna szklanego w procesie linktruzji – współwytłaczanie profilu PVC wokół ciągłych wiązek odpowiednio przygotowanego włókna szklanego – zapewnia wyjątkową stabilność okna i maksymalne wartości izolacji termicznej.

Zastosowanie włókna szklanego eliminuje konieczność zastosowania stali jako wzmocnienia, dzięki czemu możliwe jest produkowanie okien dużych rozmiarów o znacznie niższej masie (ergonomiczna przewaga w produkcji i montażu), osiągnięcie lepszej wartości współczynnika U – brak stali w skrzydłach eliminuje występowanie mostków termicznych, co pozwala na osiągnięcie doskonałych wartości izolacyjnych; ponadto wyeliminowanie wzmocnień stalowych to znaczące skrócenie czasu produkcji okna. Materiał w całości nadaje się do recyklingu. Włókno szklane jest oddzielane od PVC w należącym do Deceuninck zakładzie recyklingu w Diksmuide (Belgia).

Rozwiązanie dedykowane jest producentom okien. Największe zalety skorzystania z tej technologii to uproszczenie produkcji poprzez wyeliminowanie kilku etapów w procesie produkcyjnym, zmniejszenie complexity – łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi, zmniejszenie ciężaru okien – poprawa warunków pracy i ograniczenie potencjalnych urazów związanych z pracą z ciężkimi elementami, oszczędność w transporcie (mniejsza waga ładunku, lepsze wypełnienie samochodów), wyróżnik na rynku – unikalne rozwiązanie, które ma także zalety dla klienta końcowego, choć nie widzi on zastosowanej technologii „gołym okiem”.

Jednak są to unikalne parametry termiczne, które przekładają się na oszczędności, ograniczenie emisji CO2. To także wyjątkowy design okna – dzięki zastosowaniu włókna szklanego możliwe było zredukowanie przylgi z 9 mm w standardowym skrzydle Elegant (co już było wyjątkowe na rynku) do 7 mm – niespotykane na rynku – co znacząco wpłynęło na estetykę okna. Istnieje też możliwość realizacji okien o dużych rozmiarach, zarówno białych, jak i okleinowanych, bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku profili standardowych, wzmacnianych stalą.

Jest to zdecydowanie rozwiązanie unikalne na rynku, wprowadzające nową jakość. Więcej na: www.deceuninck.com  oraz www.elegant.deceuninck.com

POBIERZ PREZENTACJĘ

 

open