Home IT&BIM ŁATWIEJSZE PROJEKTOWANIE W BIM DZIĘKI OPENROADS™ DESIGNER
ŁATWIEJSZE PROJEKTOWANIE W BIM DZIĘKI OPENROADS™ DESIGNER
0

ŁATWIEJSZE PROJEKTOWANIE W BIM DZIĘKI OPENROADS™ DESIGNER

0
0

Trendy w branży projektowej wymuszają posługiwanie się coraz nowszymi rozwiązaniami, które będą optymalizować projekty. Jednym z nich jest oprogramowanie OpenRoads™ Designer firmy Bentley wywodzące się z aplikacji InRoads, której jest następcą.

Łatwiejsze projektowanie w BIM dzięki OpenRoads™ Designer Chcesz zacząć projektować w tym programie? Planujesz uporządkować swoją wiedzę? Szukasz spójnego i wiarygodnego źródła wiedzy? „OpenRoads™ Designer. Projektowanie dróg w BIM” to ostatnia publikacja Multiconsult Polska, w której prezentowane są możliwości najnowszego programu do projektowania dróg.

OpenRoads™ Designer pozwala przyspieszyć realizację inwestycji drogowych. Program integruje procesy projektowania i budowy. Jest to bardzo istotne, ponieważ projektant powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki, a etap projektowania powinien być najdłuższy. Niestety nierzadko na ten proces w całej inwestycji przeznacza się najmniej czasu. Ponadto konieczność wprowadzania poprawek niepotrzebnie go dodatkowo wydłuża, a projektanta naraża na kary za przesunięcie terminu. Dzięki nowym rozwiązaniom chociaż w najmniejszym stopniu można ten problem ograniczyć. W czasie rzeczywistym użytkownik jest w stanie tworzyć nową drogę wprowadzając wiele zmiennych (np. powiązania projektowanej trasy z istniejącym terenem lub innymi modelowanymi drogami, informacje geoprzestrzenne). Co więcej, konieczne ewolucje również są łatwiejsze do nałożenia na istniejący model dzięki 3D.

Co wyróżnia najnowszą wersję OpenRoads™ Designer od jej poprzedników? M.in. łatwość modyfikacji parametrów rozwiązania na każdym etapie projektowania, dzięki wykorzystaniu programowania obiektowego do wszystkich elementów; mniej komplikacji przy wstawianiu typowych elementów, dostosowujących swój kształt do otoczenia; zastosowanie komórek Civil oraz szybsze przypisywanie elementom atrybutów BIM.

W ramach publikacji projektanci mogą zapoznać się z zupełnie inną „filozofią” projektowania: zamiast rysowania projektu drogowego utworzony zostaje logiczny model rozwiązania, składający się z elementów powiązanych ze sobą wieloma zależnościami – więzami, które można dowolnie edytować. Książka zawiera również rozbudowane przykłady projektowania, które mają ułatwić opanowanie programu. Jest to pozycja przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników programu.

Książka powstała dzięki ogromnej wiedzy i zaangażowaniu jej autorów, którzy są wybitnymi ekspertami z zakresu projektowania dróg w BIM przy pomocy programu OpenRoads™ Designer: mgr inż. Krzysztofa Jędrycha, mgr inż. Michała Latały, mgr inż. Jana Poślady oraz dr inż. Tadeusza Zielińskiego.

To pierwsza i jedyna na rynku europejskim książka w tym temacie wydana przez Multiconsult, której partnerami są STRABAG, Bentley Systems i Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Miesięcznik „Builder” jest partnerem medialnym tej publikacji. 

 

open