Home Aktualności INTELIGENTNA FOLIA ZWIĘKSZA JAKOŚĆ PRACY I POZIOM HIGIENY
INTELIGENTNA FOLIA ZWIĘKSZA JAKOŚĆ PRACY I POZIOM HIGIENY
0

INTELIGENTNA FOLIA ZWIĘKSZA JAKOŚĆ PRACY I POZIOM HIGIENY

0
0

Projektowanie nowoczesnych przestrzeni biurowych jest sporym wyzwaniem dla architektów. Powinny one  uwzględniać  potrzeby pracowników oraz klientów, przy jednoczesnym zachowaniu nowatorskiego designu. Otwarte oraz przeszklone biura są niesłabnącym trendem, jednakże, nie zawsze sprzyjają pracy w komfortowych warunkach ze względu na ograniczoną prywatność oraz duży dostęp światła słonecznego.

Zapewnienie odpowiedniej prywatności pracownikom to jedna z potrzeb, którą muszą spełnić pracodawcy, aby praca była odpowiednio efektywna i wydajna. Aktualnie najczęściej stosowane są tradycyjne rozwiązania takie jak zasłony, żaluzje czy rolety, które mają na celu chronić przed osobami z zewnątrz czy sąsiadujących biurowców. Nie zawsze są one jednak wystarczająco skuteczne, a dodatkowo ograniczają ilość światła dziennego. Ma to negatywny wpływ między innymi na stan zdrowia oczu osób tam pracujących, a także pewnym wyzwaniem jest zachowanie zasłon czy żaluzji w należytej czystości.

Innowacyjne podejście do prywatności

Odpowiedzią na ten problem jest montaż inteligentnej folii SONTE, która jest dedykowana do przeszklonych przestrzeni biurowych i komercyjnych. Elektryczne folie okienne wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przez to, że folia jest niezwykle cienka, trudno ją zauważyć na oknach i szybach po dokonaniu montażu. Ponadto, nie zmieniają naszej optyki, gdy patrzymy na coś, co jest po drugiej stronie – wszystkie barwy, kształty i intensywność światła zostają zachowane. Wystarczy włączyć folie okienne za pomocą specjalnego pilota, systemu BMS lub przełącznika na ścianie, a błyskawicznie zmieni się w przezierną, nie blokując jednocześnie naturalnego światła dziennego.

Nie tylko funkcjonalność, ale również higiena

Folia SONTE sprawdza się szczególnie dobrze w sytuacji zakażenia COVID-19. Mycie jest proste i efektywne, dlatego ma to znaczenie w dezynfekcji podczas pandemii. Wirus łatwo usuwa się z powierzchni, co zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo niż w przypadku firan czy zasłon. Wraz z montażem zostają przekazane wytyczne odnośnie czyszczenia powierzchni z zainstalowaną folią. Instalacja może się odbyć również w obecnej sytuacji, ponieważ osoby montujące przestrzegają wszystkich norm bezpieczeństwa i mogą go wykonać poza godzinami pracy biura.

Rozwiązanie szyte na miarę

Niezależnie od formatu szklanej powierzchni, folia może zostać dopasowana do odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Mogą to być drzwi, okna, ściany działowe i każda inna powierzchnia tego typu. Zmiana przezierności na mlecznobiały umożliwi koncentrację podczas pracy, swobodne prowadzenie wideokonferencji czy też profesjonalne przyjmowanie klienta lub partnera biznesowego.

Innowacja, której ufają

Gabinet prezesa, sala konferencyjna, biuro coworkingowe, laboratorium czy hotel to tylko nieliczne z miejsc, w których do tej pory zamontowano folie SONTE. Znaczną zmianę odczuli pracownicy ABB, Coca-Coli, Skanska, Strabagu czy Shell po zamontowaniu folii w salach konferencyjnych i mniejszych biurach, oddzielonych szklanymi ścianami działowymi. Podniosła się jakość pracy poprzez zachowanie większej prywatności podczas spotkań i zebrań zespołowych. Nie tylko świetnie sprawdza się w przestrzeniach biurowych, ale również luksusowych hotelach. Ściany między sypialnią a łazienką w pokojach hotelu Indygo na warszawskim Nowym Świecie zostały wyposażone w folie SONTE. Oprócz prywatności jaką zapewnia, dodaje nowoczesności designowi wnętrza, uwydatnia przestrzeń i zwiększa atrakcyjność pobytu.

 

open